Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A DPD futárszolgálat hogyan...

A DPD futárszolgálat hogyan működik és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Tudtommal 790 HUF, háztól-házig opcióval 890 HUF.

Az oldalon viszont az van, hogy:

"eseti feladás esetében az egyszeri futár kiállási díj 1500 Ft+Áfa/alkalom (ez a mindenkori kiállási díj és ezen felül csomagdíjat is kalkulálni kell)"


Elméletileg e-mailt kell írni nekik (formanyomtatványt csatolva), hogy jöjjenek, odaadom a csomagot, fizetek 890 HUF-ot és viszik a címre. Nem?



2014. dec. 2. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Hol láttad ezt a 890-es árat?
2014. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az a 890 erősen egyedi árazás lehet, havi többszáz csomag feladása esetén. És mi a sim ár, ami nem háztól házig van? Egy futárnál ez igen furcsa.
2014. dec. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is arra vetek, hogy ez valahol egyszer le lett nézve, pl. vaterafutár. Itt is 890-ért van háztól-házig:


[link]


De azt csak azok választhatják, akik pl. vaterán keresztül adnak el és így szállítanak házhoz. Ezt az árat nem Neked adják, hanem az Allegro Groupnak, hogy cserébe velük szállíttatnak ki havonta x száz csomagot. Ezért olcsóbb.


De ha csak egyszer akarsz valamit küldeni a DPD-vel Te mint magánszemély, akkor a DPD honlapján lévő díjakat kell figyelembe venni, azzal fognak számlázni neked.

2014. dec. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A vaterás termékem vevője mondta, hogy DPD-vel küldjem, mert az csak 890 HUF...(a postai MPL helyett, ami 1190 HUF)
2014. dec. 2. 22:10
 5/7 A kérdező kommentje:

A 2. hozzászólónak:

Azért gondoltam, hogy nem túl drága (olcsóbb, mint a posta), mivel több száz csomagot visznek hetente. Ezért, nyugatról-keletre menet, ha esetleg Bp. is beleesik, 1 "szállítás" magába foglalhat tizen-huszon vagy ötven csomagot is és akkor azon a benzinpénzen letudhatnak akár 5x annyi csomagot is.

2014. dec. 2. 22:14
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

A futáűrszolgálat nem úgy működik, hogy ha valaki pl Debrecenben felad egy csomagot Győrbe, akkor elmegy hozzá egy autó, felveszi a csomagot, és az az autó elviszi Győrbe. Meg közben ahol van felvétel/leadás azt intézi...

Vannak különböző körök, szolgálatonként több/kevesebb, akár kisebb átfedéssel is. Ilyenből van mondjuk 20-50-100db. Mindegyik felveszi és leadja az adott körzet csomagjait. A felvetteket leadja este a központban (az is változó, hogy az a központ pontosan hol van, nem feltétlen Budapesten vagy az M0 közvetlen közelében). A központban szortírozzák, hogy melyik csomag melyik másnapi körre kerül fel. Másnap reggel a központban a futár felveszi a csomagokat, ami az ő körzetébe tartozik, kiviszi a megadott címekre és közben felveszi az újakat.


"Azért gondoltam, hogy nem túl drága (olcsóbb, mint a posta), mivel több száz csomagot visznek hetente."


A posta több(tíz)ezret. Tehát annak ez alapján mégolcsóbbnak kellene lennie.

2014. dec. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Igaz. A DPD-ről egyébként semmi jót nem hallottam, sőt...sokszor "vesztek" is el csomagok (okostelefonok pl.)
2014. dec. 3. 11:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!