Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mivel lehetne Magyarországot...

Mivel lehetne Magyarországot "felvirágoztatni"?

Figyelt kérdés

Milyen intézkedéseket kellene hozni, amivel 10 év múlva az ország jobb helyzetben lenne? Vagy teljesen reménytelen, mert ez nem tőlünk függ?


Politikától mentes válaszokat várok. (Ha mégis ilyet írsz, úgy kezd hogy "Buta vagyok, nem tudok olvasni, de...")


2014. dec. 1. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Politikatol mentes valaszokat nem kaphatsz, mert azok az intezkedesek amire kivancsi vagy, politikai intezkedesek.


Szerintem:


- elzavarni Viktort es a bandajat (nem tudom ki legyen helyette, ne kerdezd)

- Vallalati terhek csokkentese

- Kulonadok es egyeb kreativ otletek megszuntetese

- Munkaerore rakodo ado es jarulekterhek csokkentese

- Nyugdijak befagyasztasa

- Tobb penz oktatasra, felsooktatasra

- Szabadsagharcot es keleti nyitast surgosen abbahagyni, szorosabbra fuzni a kapcsolatokat az EUval.

- Esetleg megint tobbsavos SZJA.


Hirtelen ennyi.

2014. dec. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A politikától mentes válaszokat úgy értettem, hogy ne kezdjen senki "Orbán takarodj" válaszok megírásába, mert előzőleg meg az volt hogy "Gyurcsány takarodj" és nem oldott meg semmit.
2014. dec. 1. 09:28
 3/10 anonim válasza:
0%
Nyugdíj befagyasztás öngyilkosság
2014. dec. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van, szerintem nem igazán lehet normális pártot megválasztani, itt gyökerestől kéne megváltoztatni a politikát, pártokat. Viszont a felsőoktatást én nem támogatnám annyira, elég, ami most van. rengeteg diplomás nem tud elhelyezkedni vagy megy külföldre, így nincs értelme támogatni. Inkább a szakmunkákat kellene jobban
2014. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Korrupció visszaszorítása.
2014. dec. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Külföldön megkeresett tőke haza orientálásának támogatása, adókedvezményekkel, szakmai programokkal.

De ez csak regionális szinten tud működni egyenlőre és függetlenül. Kormányzati és ellenzéki kommunikáció is elismeri a benne rejlő lehetőséget, még sincs előre lépés. Aki meg kint van jó része hazajönne, ha nem ilyen makrogazdasági környezeti feltételek - és sajnos tapasztalatból azt kell mondjam társadalmi és erkölcsi normák állnának a rendelkezésére - , amibe nekünk nincs beleszólásunk.


Egy biztos én a legnagyobbnak mondott ellenzéki párttal, illetve annak az egyik nagyobb civil szervezetével próbáltam egy ilyen mikroprojektet megvalósítani, hát marad az "egyik kutya, másik eb" véleményem. Minél nagyobb egy szervezet, annál több korpa is bele keveredik, hiába a központilag meghatározott külső Pr.

2014. dec. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Nyugdíj befagyasztás öngyilkosság"


nem feltetlenul, csak megfeleloen kellene kommunikalni. Tobb aktiv van mint nyugdijas.

2014. dec. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

- Az elképesztő méreteket öltő korrupció vasököllel történő visszaszorítása

- Az adóterhek (mind munkavállalók, mint munkaadók, mind az általános - pl. ÁFA) jelentős csökkentése

- Ezzel egyidejűleg az adóelkerülés és csalás büntetési tételeinek drasztikus szigorítása

- Az egyértelműen az adócsalást támogató törvények újradolgozása

- Az állami beruházások monopolizálása hazai tulajdonú vagy minimum MO-ra adózó cégek számára. A "haveroknak" zárt pályázaton meló osztogatás teljes megszüntetése

- A gazdasági fellendüléssel arányosan a bérszínvonal gyors növelése - ezzel arányosan drámaian nőne a fogyasztás, ami visszajön ugye adóban és munkahelyben...


És akkor pár népszerűtlen, de szükséges intézkedés:

- Szociális rendszer jelentős leépítése. Ha van munka akkor nincs rá szükség (nem, a közmunka nem munka,csak annak csúfolt segély)

- A nagycsaládok támogatásának beszüntetése - maximálisan felhasználható adókedvezmények 2 gyerekig. Az vállaljon 3-nál több gyereket aki megengedheti magának, ne az államnak szüljön senki!


És akkor most lehet majd rasszistázni, de az egyik legkomolyabb probléma jelenleg a nagyszámú cigány lakosság integrációja a normális társadalomban. Nem az okokról akarok vitatkozni, hanem tényként közölni, hogy a cigány lakosságot integrálni kell a társadalmilag elfogadott normák közé (gyerekek járjanak iskolába - és ne tanárt verni; a szülők dolgozzanak - ne lopjanak arra hivatkozva, hogy "muszáj", stb..)

2014. dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ipart, ami az országba be hozza a pénzt és nem ki viszi.


Össze multi külföldi telephelyű, vagyis ki viszi a pénzt!

2014. dec. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Össze multi külföldi telephelyű, vagyis ki viszi a pénzt!"


Hulyeseg. Az osszes termelo multi befele hozza a penzt es nem kifele viszi.

2014. dec. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!