Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aprilisban kikoltoztem nemetor...

Aprilisban kikoltoztem nemetorszagba, de az otthoni tb-m nincs fizetve. Ez baj?

Figyelt kérdés
Marciusban szunt meg a munkaviszonyom, bementem az OEP-hez, kertem EU-s egeszsegkartyat. Ott mondtam, hogy aprilis elejen kulfoldre megyek hosszabb idore (3 ev min.), mi a teendom? A ficko adott egy nyomtatvanyt, hogy ha itt kint lesz munkam, tolsem ki, irassam ala a munkaltatoval es nem lesz gondom a TB-re. De erre csak 40valahany napom van. Na most en nyelvtanfolyamra jarok, tehat nincs bejelentett munkam. Viszont azota nem fizettem a magyarorszagi TB-m. Tehat lassan 9 honapja. Ebbol nekem lehet bajom? Az oke, hogy utolag ki kell fizessem, de ez alatt a 9 honap alatt nem alltam ugy anyagilag, hogy fizessem havonta. Mit kell tennem? Majd csak januarban megyek haza par napra.

2014. nov. 25. 11:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Valahol fizetned kell TB-t. Mivel kint nem fizetsz, így az itthonit kell. Januárban bemész a TB-be és meg fogod tudni, mennyi elmaradásod van. Aztán egyezkedhetsz a fizetés módjáról. Ha pedig lesz német TB-d, akkor lejelented az itthoniaknál.
2014. nov. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!