Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örököltem egy házrész, mennyi...

Örököltem egy házrész, mennyi jár? Részletesen lentebb.

Figyelt kérdés
Szóval van egy ház. Anyukámé és 4 testvéréé volt.De mi laktunk benne. Rendszeresen festve,tapétázva volt. Mi vezetettük be a szennyvizet,a telefont és a kábeltévét is. Anyukám és apukám is meghalt.Én örököltem a részt egyedüli gyerekként. Most tervben van,hogy a nagynénéimmel eladjuk. Ilyenkor nekem a vételár hány százaléka jut? 20? Számít,hogy mi rendszeresen költöttünk rá?
2014. nov. 18. 10:41
 1/3 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben ha nem lakik jelenleg ott senki,kinek kell a villany,víz és gáz alapdíjakat fizetnie?
2014. nov. 18. 10:48
 2/3 anonim ***** válasza:

Alapesetben 20% jár.

Az alapdíjat jelenleg annak kell fizetnie, akivel a közmű cégek szerződésben vannak.

Viszont hivatalosan mind az 5 tulajdonosnak költsége ez, valamint a szennyvíz is.

Tudtommal a telefon és kábeltévé bevezetése nem költség, azaz ha a szolgáltató kiépítette, azt nem terhelte rád, de ha mégis volt valamiféle hozzájárulási díj, ahhoz a másik 4 tulajnak semmi köze, hisz nem kérték.

A szennyvíz már más, arra rá kell kötni, erre kötelez az önkormányzat, és ez bizony nincs ingyen.

Szóval első körben le kellene ülni megbeszélni a többiekkel, hogy te mennyit öltél bele, azt osszák el 4 felé és fizessék ki. Ez után lenne korrekt, ha mindenki 20-20%-ot kapna.

Ha nem állnak túl jól anyagilag, akkor nem hiszem, hogy mindenki fizetni fog, ez esetben csak jogi úton tudod behajtani a költségeidet, és bizonyítanod kell, hogy azok által, amiket te tettél, nőtt az ingatlan értéke, többért lehet eladni.

Azt nem tudom, hogy ezáltal évekig húzódik-e a hagyatéki, vagy a hagyatékit lerendezik, mindenki megkapja a 20%-át, és utána te pereskedsz a neked járó összegért.

Ha lehet velük beszélni, akkor a hagyatéktól függetlenül meg lehet beszélni, hogy eladás után neked kicsivel több jusson. De a festés-tapétázást, telefont, tévét ne számold bele továbbra sem, max a vizet, de az mennyi volt? 100 ezer? 200? Fogalmam sincs, mennyibe kerül rákötni.

Nem tudom, mennyire vagytok összetartó, szerető család, sajnos szerintem elég ritka az, hogy ha 5 embernek kell osztoznia egy több milliós tételen, akkor ebből 4 ember önként lemondjon egy bizonyos összegről az unokahúg számára. Ilyenkor szokott az jönni, hogy nagyon sajnálják, de ők már öregek, nekik is vannak gyerekeik, hitelük, stb. De ezt már tényleg te tudod, milyen emberek.

2014. nov. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a tartalmas választ. Édesanyám halála után édesapám lakott ott egyedül. Most ő is meghalt.Jelenleg elég le van lakva. Arra gondoltam,hogy rendbe raknám a házat,hogy jobb áron tudjuk eladni. Akkor ez se számítani bele hogy növeljük az ingatlan értékét,így esetleg több jutna az eladási árból?


A nagynénik nem egyszerű esetek. Mindenhol felnőtt gyerekek vannak saját ingatlannal,valahol nem is eggyel. Még se hiszem hogy lemondanának a részükről.


Gyerekkoromban nekem úgy mesélte édesanyám,hogy mivel a nagyszülők a 4 nagytestvérnek tudtak segíteni a házaik építésében és anyunak a legkisebbnek nem,ezért mi maradtunk a nagyszülői házban.


De erre gondolom már senki se emlékszik. :(

2014. nov. 18. 13:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!