Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Webshop is köteles odaadni a...

Webshop is köteles odaadni a terméket annyiért, amennyiért hírdeti?

Figyelt kérdés
Pl., ha lemarad egy 0, ugyanúgy működik mint a boltokban, hogy elvileg annyiért vihető?

2014. nov. 11. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem köteles.

Sőt, a bolt sem köteles, a nagyobb boltok max azért adják oda, mert többnyire levonják a csóró alkalmazott béréből.

2014. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Boltokban oda kell adniuk annyiért, amennyi ki van írva azt tudom,sőt ha 2 ár van rajta akkor az alacsonyabbon. Webshop esetén nem tudom biztosan, csak gondolom, hogy igen. Mindegy, rejtélyes módon elfogyott a termék. Törölték is a termékeik közül. Gondolom, hogy van, csak ugye itt nem a kezemben vittem a pénztárhoz, hogy kifizessem, így mondhatják, hogy nincs is.
2014. nov. 11. 16:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Muta a törvényt ami szerint kötelező odaadni!

A boltokban is van lehetőség a tévedésre.


Ez egyedül akkor nem állja meg a helyét, ha pl szórólapon tüntetik fel, meg odacsődítenek egy csomó embert, és akkor írják ki rosszul. akkor megtévesztés. De egy hiba miatt még nem kötelesek.


Webshopban meg főleg nem.

Munkahelyemnek van webshop-ja, ahol a termékek ára közül egy irreálisan alacsony áron került ki. Az eredeti ár töredéke miatt, lemaradt nullák miatt. Persze valaki rendelt is 2-t kapásból és fröcsögött a nyála, hogy oda kell adni mert ptk meg stb.

Jó hosszú levélben oktattam ki a törvényeket idézve, hogy miért nem kell odaadni. Nem is írt többet.


Nálad max annyiban más, hogy a bolt ezt nem volt képes leírni, hanem inkább azt írta, elfogyott.

2014. nov. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!