Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magánnyugdíjpénztár, hogy is...

Magánnyugdíjpénztár, hogy is van ez? (én vagyok az örökös)

Figyelt kérdés
Egy ember engem nevezett ki örökösének, azaz ha ő meghal akkor én kapom a pénzt. De mi van akkor ha már nyugdíjas korában hal meg? Akkor annyit kapok ami még volt? Illetve a lakását is "rám bízta", de én mivel még nem vagyok 18 éves (ki tudja mikor hal meg, addigra lehet leszek annyi) de ő meghal akkor is az én tulajdonomban lesz?

2014. nov. 9. 14:52
 1/3 A kérdező kommentje:

Az utolsó mondat nem lett elég egyértelmű szerintem :P

Nem vagyok 18 éves de ő meghal akkor is én leszek a tulajdonos?

2014. nov. 9. 14:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha téged jelöltek meg a végrendeletben, mint örököst az adott ingó vagy ingatlan tulajdonra akkor igen, te leszel. Ha még nem vagy 18 akkor is, de akkor a 18. születésnapodig a hivatalos gyámod fog rendelkezni a vagyon felett a gyámhatósággal karöltve.


Az, hogy szóban "rádbízták" nem ér semmit.

2014. nov. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért van idézőjelben mivel nem csak szóban hanem hivatalosan,papíron is én vagyok a lakásának és a magánnyudíjának a tulajdonosa (vagyis ha meghal én leszek).
2014. nov. 9. 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!