Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most ki kell ezt fizessem?

Most ki kell ezt fizessem?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy terméket webshop-on keresztül.

Mikor kihozta a futár, nem kért érte egy forintot sem, mert úgy volt feltüntetve a papíron hogy nem kell érte fizetni.

Semmit nem kaptam róla, se számla se egy átvételi, semmi.

Csak egy digitális aláírást kellett ejteni.

Azóta eltelt két hét, és ma hívtak a webshopból, hogy akkor valahogy ezt el kéne intézni.



2014. nov. 7. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

rendeltél, vásároltál. élő szerződés van köztetek, ami nincs rendezve.

Nyilván ki kell fizetni.


Ha te adnál el valamit és a posta hibája miatt nem kapnál érte pénzt, akkor mit szólnál?

2014. nov. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nincs semmi szerződés köztünk, mivel számlát sem kaptam róla, de még egy darab fecnit sem hogy honnan van rendelve ez a termék.

És nem a futárszolgálat a hibás, hanem aki megrendelte tőlük a szolgáltatást (webshop), ő nem kérte az utánvétes kifizetést, sőt még számlaszámot sem adott meg a webshop, hogy hova utalják a pénzt.

Nyilván az etika szerint ki kéne fizetni, de ha valaki arra nem képes hogy normálisan kitöltsön egy megrendelő lapot a futárszolgálatnál, az magára vessen nem?

2014. nov. 7. 15:20
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Van szerződés köztetek, a levelezés pl erre utal ahol megrendelted tőlük a terméket, vagy a webshopban.


Az is erre utal, hogy elküldték a terméket, átvetted, de sehol nincs semmi pénzmozgásról infó, tehát bizonyítható, hogy nem fizettél.


Az már egy plusz téma, ha nem adtak számlát.


Te viszont csak kifogásokat keresel arra, hogy megmagyarázhassad a lopást.


Mondd ki, hogy nem akarsz fizetni a termékért, vállald be, legyen ennyi vér benned!

2014. nov. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Ott van a digitális aláírásod, egyrészt. Másrészt kicsit gáz, ahogy kifogásokat keresel arra, hogy ne kelljen fizetned. A terméket visszavitted? Vagy miért ne kellene?
2014. nov. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Rendeltem"

Ezt a szót te írtad le.

A webshopokban a rendeléshez be kell jelölni azt a kis kockát, ami mellé az van írva, hogy az általános szerződési feltételeket elolvastam, tartalmát magamra nézve elfogadom.

Ez volt a szerződés.


Ha megbüntet a buszon az ellenőr, ott sincs papírra írt szerződés. Azzal, hogy felszálltál a járműre, ráutaló magatartással létrejött a szerződés közted és a közlekedési vállalat között, amelynek része, hogy van érvényes menetjegyed, bérleted.


A lényeg: rendeltél, fizesd ki.

2014. nov. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!