Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » EBay-en hány napig lehet...

EBay-en hány napig lehet pénzvisszafizetést kérni, ha nem érkezett meg a rendelt dolog? Melyik időponttól számítják az időt?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy 30 vagy 45 napig lehet pénzvisszafizetést kérni, ha nem érkezik meg a rendelt áru.

Melyik időponttól számolják az időt, a kifizetés idejétől (Amelyik nap elküldtem a pénzt), amelyik nap feladta az eladó az árut postára ("Marked as shipped"), vagy a várható szállítási idő legkésőbbi időpontjától ("Estimated delivery")?


Az időpontok a következők:


Payment date (Ekkor fizettem.)

Wednesday, Sept. 17, 2014


(Ekkor lett feladva postára az áru.)

2014. szeptember 19-én küldte az e-mailt az eBay, miszerint: "Your item has shipped and is on the way!"


(Várható szállítási idő.)

Estimated delivery Tuesday, Oct. 7 - Thursday, Oct. 30


A válaszokat előre is köszönöm!

(Felvettem a kapcsolatot az eladóval, de szeretném tudni, hogy mennyi időm van, amíg visszakérhetem a pénzt, ha nem válaszolna az eladó 4 napon belül.)


2014. nov. 5. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha paypallal fizettél akkor 45 nap (vásárlástól)
2014. nov. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

45 nap, onnantól, hogy megköttetett a szerződés, azaz kifizetted.

ez a 45 nap arra vonatkozik, hogy ekkor lehet "case"-t indítani.

a 40. nap környékén még írhatsz az eladónak, hogy nem jött meg az áru, és ha visszautalja magától, akkor nincs szükség a "case"-re.

2014. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kicsit utána olvastam, és ha jól értelmeztem, akkor ez lesz az:


"

Purchases are covered by the eBay Money Back Guarantee when all of the following are true:


An item isn't received or it isn't as described in the listing.


A buyer reports that they didn't receive an item or requests a return within the eBay Money Back Guarantee timelines.


The buyer made the purchase on eBay.com via checkout or an eBay invoice with one of the following payment methods:


PayPal

PayPal Credit

ProPay

Skrill

Credit card or debit card


The item was paid for in a single payment (including payments with PayPal Credit).


If the listing was a live auction by an auction house seller, the buyer made the purchase on eBay.com and paid by any payment method, the purchase is covered as long as the buyer provides a copy of the seller invoice and proof of payment."


Tehát ha ezek a pontok érvényesülnek, akkor lehetséges érvényesíteni az eBay pénz visszafizetési garanciát.


Ebből nekem az idő a lényeges, tehát:


"A buyer can report in My eBay that they didn't receive an item once the item's latest estimated delivery date has passed, and for 30 days after the latest estimated delivery date."


Szóval, ha mindent jól értelmeztem, akkor 30 napom van, a legutolsó várható szállítási időtől számolva.


(Forrás: [link] )

2014. nov. 6. 15:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!