Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az adott összeg tízszeresét...

Ha az adott összeg tízszeresét vonták le a kártyámról vásárlásnál, de nem hoztam el blokkot, tehetek valamit?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az én felelőtlenségem, de nem vettem észre ezt ott, és akkor, csak egy héttel később, amikor megnéztem az internetbankom.

Történet a következő:

Adott volt egy 2000 Forint összegű dolog, amit vásároltam, nem figyeltem oda, paypass-os a kártyám, és kérte az eladó, hogy írjam be a kódot. Beírtam, mert volt már ilyenre példa másnál is, hogy 5000 Ft alatt kér kódot, nem gondoltam rosszra. Egy hétre rá eszméltem rá, hogy 2000 Ft helyett 20 000 Ft-ot vontak le. Mit tehetek ilyenkor? A blokkot nem hoztam el. Kértem a banktól egy részletes számlatörténetet, de arról hogy mit, és pontosan hol vettem nem adtak adatot, csak a bolt nevéről. Voltam az üzletben, ott azt mondták, hogy majd holnap délelőtt jön be az a személy, aki akkor volt az eladó, amikor ez az incidens történt. De nem hiszem, hogy ő emlékszik rá.

Teljesen reménytelen a helyzet?



2014. nov. 4. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Már miért lenne? Az üzletnek kötelessége megőrizni a pénztárszalagokat évekre visszamenőleg. A kivonatból tudod melyik nap vásároltál és azt is, hogy hol. Nem lesz nehéz megtalálni egy kereken 20,000 ft-os tranzakciót!


Milyen üzlet volt amúgy? Nagy boltokban a kamerarendszer és a számítógépes pénztárprogramok miatt sokkal jobbak az esélyeid.

2014. nov. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Dohánybolt volt ez az ominózus üzlet. Azt mondta az eladó, hogy nekik másfajta rendszerük van, nem őrzik meg visszamenőleg a blokkot. Ez nem tudom mennyire igaz, sajnos nem vagyok jártas ebben.

A kamerafelvételeket nem törlik egy nap után?

2014. nov. 4. 18:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez biztosan nem igaz, mi több, az online kassza adatainak is meg kell lennie.


Nagy boltokba nem, de egy kis dohányboltban úgysincs olyan kamerarendszer, amin látszana mennyit fizettél.

2014. nov. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kártyakibocsátó banknál reklamáld meg a tranzakciót. Ők a kártyaelfogadó bankon keresztül be fogják kérni az elfogadóhelytől a tranzakciót alátámasztó bizonylatot. Ha a nyugtán 2000 Ft van, akkor jóvá fogják írni a különbözetet, ha viszont azon is 20.000 Ft szerepel, akkor az eljárás költségét (nagyságrendileg kb. 10.000 Ft) is rád terhelik. (Ha esetleg meg sem találják a nyugtát, akkor a teljes összeget visszakapod.)
2014. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket!

Attól félek, hogy a darabszámot ütötte el, és így én már nem fogom tudni bizonyítani, hogy nem 10 db-ot vettem, csak egyet.

2014. nov. 4. 21:56
 6/6 anonim válasza:

Így már majdnem én is jártam, ugyan úgy dohányboltban. A végösszeg 1000,-Ft volt, kártyával fizettem, az eladó fogta a POS terminált és beírta az összeget. Utána odaadta, annyi állt rajta:

10.000,-Ft

Helyes?


Ezután kellene ugye megnyomni a zöld gombot, majd jöhet a PIN kód. Nem tudom, hogy direkt történt-e vagy csak elírás volt, mindenesetre érdemes érdemes figyelni.

2014. nov. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!