Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha eladtam valamit 500 Ft-ért...

Ha eladtam valamit 500 Ft-ért és utánvéttel kell postáznom, hogy kapom én meg az 500 Ft-omat? Nem értem.

Figyelt kérdés
2014. nov. 3. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Postás hozza neked "rózsaszín csekken".
2014. nov. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ezen, mit nem lehet érteni?

régóta így működik!

2014. nov. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

utánvéttel csak a postaköltséget fizeti, nem?

a termék árát viszont nem tudom.

mellékeljek a termék mellé rózsaszín csekket, hogy fizesse be?

félek átvernek, tudom "csak" 500 Ft-ról van szó, de ez csak most, máskor lehet nagyobb értékben árulok mást.

2014. nov. 3. 18:17
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
500Ft a termék. Becsomagolod, elmész a postára feladni, és azt mondod, hogy "csókolom, utánvéttel szereténm ezt a csomagot feladni!". Néhány papír kitöltése és 1000-1500Ft(!) kifizetése után (ott és akkor pontosan tudni fogják mennyi a szállítás költsége) a csomagot átveszik, és elküldik. Igen, ebben az esetben mindenképpen kötelező a (pontos) címet vagy bankszámlaszámot (olcsóbb!) megadni (hogy hova küldjék a beszedett pénzt), illetve igen, ilyen drága (sima levélként 500Ft alatt lenne a postaköltség, de ez itt Magyarország, nem nagyon bíznak meg az emberek előre utaláshoz egymásban - érthető). A posta elviszi a csomagot, és a címzettől beszedi az 1000-1500Ft-ot plusz a te 500Ft-odat, és kiviszi neked (vagy átutalja) az 1000-1500Ft-ot és az 500Ft-ot. Így te kapsz tulajdonképpen 500Ft-ot (mert azt az 1000-1500Ft-ot te korábban kifizetted és azt visszakapod), a kedves vevő meg megkapta az áruját 500Ft helyett közel 2000Ft-ért.
2014. nov. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a részletes kimerítő választ!!:)


a vevőnek meg se éri..

2014. nov. 3. 19:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!