Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egészen pontosan mit is...

Egészen pontosan mit is jelent ez?

Figyelt kérdés

A héten végre összejött egy normális munka, szerződést is írtunk, stb stb...Mikor töltöttük ki az adatokat, kérdezte tőlem a nő, hogy van-e TB kiskönyvem? Nézhettek hülyének, hirtelen nem tudtam mi az, ezt mondtam a nőnek is. Erre az volt a visszakérdése, hogy az előző munkahelyemen be voltam jelentve? Mondom szerintem nem. Erre ezt írta nekem, hogy kérjek egy ilyen igazolást a NAVtól:


"A NAV által kiállított, 15 napnál nem régebbi igazolással a munkáltató részére igazolod, hogy legfeljebb 180 nap biztosítási kötelezettséggel járó munkaviszonnyal rendelkezel"


Ez egészen pontosan mit takar? Arra kíváncsiak, hogy amíg volt munkám, ahol nem voltam bejelentve volt-e fizetve a tb-m? Vagy mire? Csak azért kérdezem, hogyha bemegyek a NAVhoz, tudjam merre induljak.


Köszi előre is a segítő válaszokat. :)



2014. okt. 16. 07:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért kérhetnek ilyen igazolást, mert a 25 évnél fiatalabb pályakezdők foglalkoztatása után adókedvezményt vehet igénybe a munkáltató. Pályakezdőnek pedig az minősül, akinek még nem volt 180 napnál több biztosítással járó munkaviszonya.


A munkáltatódnak tök mindegy, korábban volt-e TB-d. Az neked fontos. Ha kiderül, hogy nem volt, akkor a NAV be fogja hajtani rajtad utólag. Fontos lenne tisztában lenned azzal, hogy be voltál-e jelentve. Ha volt munkaszerződésed, és havonta kaptál kimutatást a levont adókról és járulékokról, akkor nincs félnivalód.

2014. okt. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!