Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van vaterán meg teszvesz...

Miért van vaterán meg teszveszen ZÁRt akció? Minek az?

Figyelt kérdés
ha el akarok adni egy terméket az a cél hogy eladjam minél többen licitáljanak rá!akkor miért nem mindegy hogy ki veszi meg?nem értem a zárt akció lényegét!
2010. jan. 23. 23:47
 1/8 Pityupocse válasza:
nem aukcióra gondolsz? ott szokás licitálgatni, akció a boltokban van :D
2010. jan. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
olyan volt,hogy lehetett kérni fönt hogy "kérd hogy vegyek fel téged is a zárt akcióba"és akkor lehet ugyan ugy licitálni mint a többi termékre.
2010. jan. 23. 23:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Zárt aukció azért van pld mert az eladót egy régi vevője megkérte hogy szerezzen be a számára egy cikket. Ekkor zárt aukciót hírdet hogy a kérelmező megkaphassa amit kért.Ha a kérelmező nem licitál időben akkor be lehet kéredzkedni a zárt aukcióba.
2010. jan. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a kielégitő választ kedves utolsó!
2010. jan. 24. 00:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Én pl. élő állatot (madár) is zárt aukcióban hirdetek. Miért? Mert csak a komoly vevő érdekel, azért senki ne licitáljon, hogy felverje az árat, aztán ne vegye át, vagy mondjuk rossz helyre kerüljön, ezért én ilyenkor elvárom a jelentkezőtől, hogy legyen szíves írja már le, hova kerülne a pici, akit én nevelek születésétől, és rossz helyre nem adom. Egyszer került rossz helyre madaram, mikor még nem zárt aukcióztam, pár hónap alatt lesántította a gazdi a fiókát, azóta zárom, és csak az licitál, akinek így is megfelel, és az eddigi tapasztalataim alapján komolyan is gondolja, és nem bánik rosszul a kicsivel. Így is elkel, amiatt nem aggódok, csak nekem nem mindegy, hova kerül, ha már én neveltem. Eddig beigazolódott, hogy a zárt aukció ilyenkor is jó megoldás, az egyik zárt aukciós vevőm még videót is küldött a fiókáról karácsonykor, micsoda jó dolga van.
2010. jan. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen,ez érthetőis, de az hogy butor amit el akar adni??hmm
2010. jan. 24. 00:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen bútor. Egy drágábbat (vagy jó állapotú antikvitást) én se hirdetnék meg lutrira, mi van, ha a vevő a végén meggondolja magát, vagy csak poénból licitált, és felüllicitált egy komoly vevőt, aki már nem tud magasabbra licitálni, mert annyi pénze már nincs? Az eladónak kidobott pénz, elvesztegetett idő, és azért ha beleolvasol a fórumba, vannak csalók. Meg ott is lehet olyan, hogy valaki kifejezetten kért olyant (nem csak magánszemélyek kereskednek, hanem cégek, vállalkozók is, és van, aki használt bútorokat forgalmaz).


Én mondjuk már a zsibvasar.hu oldalt használom leginkább, mert az teljesen ingyenes.

2010. jan. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kösz:) de azt nem értem hogyha állitólag büntetendő mégis ennyi hamis licitálás van?
2010. jan. 24. 01:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!