Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Születésnapi buli, hatalmas...

Születésnapi buli, hatalmas károk. Mitévő legyek? (lent)

Figyelt kérdés
A vőlegényem, a legjobb barátunk és én már régóta foglalkozunk hangtechnikával és majdnem minden hétvégén hívtak minket szórakozóhelyekre, kocsmákba hangosítani. A felállás a következő: a vőlegényem és a barát hangtechnikus kollégák, én pedig a DJ. Tegnap is voltunk egy kocsmában csepelen teljes hangrendszerres (1,5millió érték) +egy Pjoneer - Ddj wego-r keverő ami 110ezer Ft körül mozog. Egy lánynak a 18. születésnapját ünnepeltük, nagyon jól ment az este, míg nem a lány kiborult azon, hogy disco zenét kért ésállítólag nem azt játszottam.. (hozzáteszem, csak olyan zenék szóltak, mint például. a Tsunami, Flute... stb.) Nem én voltam a pult mögött, nem láttam, hogy mi történt, mert meg kellett beszélnem valamit a párommal.. fontos dolog volt, muszáj volt ott hagynom a rendszert, addig a a hangtechnikus kolléga zenélt, ő is ért hozzá. Már ott voltunk a kapu előtt, akartunk bemenni, mikor arra lettünk figyelmesek, hogy jön ki a tömeg, mindenki felháborodva, irtózatos nyomásnak kitéve. Bementem, és azt láttam, hogy a keverő, a laptop a földön, minden le van locsolva illóolajjal, borral, mindenféle alkohollal. A végfok, az erősítő rettenetesen ázott, a keverőről jön le a festék.. hatalmas kár! A laptop úszta csak meg. Kiderült, hogy az okozó a születésnapját ünneplő lány volt, aki nem tudjuk miért borult ki ennyire, de nyilván rajta kell behajtanunk a pénzt. Elmenekült a helyszínről. Kihívtuk a rendőröket, lefényképeztek mindent, és eljárás indul. Tanú vallomást még nem tettünk. Van rá esély, hogy a kár megtérül? Ráadásul a keverő nem is a miénk volt, kölcsön kaptuk, nagyon jó baráttól.. Ma kérné vissza, de ilyen állapotban nem tudjuk visszaadni. A rendőrség intézkedni fog, hogy a kár megtérüljön?

2014. okt. 12. 16:44
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A rendőrség nem fog kárt megtéríteni. Ők legfeljebb kinyomozzák, hogy ki a felelős, akit aztán perelhettek polgári peres úton a károtok megtérítésére.
2014. okt. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%
Sikerült?
2018. szept. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!