Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mivel foglalkozik egy animátor?

Mivel foglalkozik egy animátor?

Figyelt kérdés
Egyetemen csoportmunkában kaptunk egy olyan feladatot az egyik órán, hogy tervezzünk meg egy saját vállalkozást. Egy kutyaotthont, kutyaovit találtunk ki, alkalmazottként pedig lennének oktatók is, akik foglalkoznak a kölyökkutyákkal. A másik 3 csapattag kitalálta, hogy ezt az oktatót nevezzük el animátornak a struktúrában, de egyikük sem tudja igazából mit jelent. Én utánanéztem és azt találtam, hogy az animátor szállodákban szórakoztató programokat szervez embereknek, viszont szerintük az animátor programokat szervez, oktat, st. Én úgy gondolom, hogy az oktató és az animátor nem jelenti ugyanazt, szerintetek?

2014. okt. 2. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Az animátor a köztudatban mesèket filmeket rajzol szóval baromi rossz nèvválasztás. Ráadásul egy projekt csak nevetsèges lesz attól ha teleszórjuk semmitmondó nagyzoló idegen szavakkal. Az oktató az oktató.
2014. okt. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom, de meggyőzhetetlenek! Ráadásul előadásokra be se járnak, azt se tudták milyen szervezeti struktúrák vannak. Az a beladat, hogy egy Kkvt kell alapítani, a struktúrába pedig belerajzolta az egyik csapattag a vezető fölé a "tulajdonost" pedig úgy tudom azt nem is szokták az ábrán feltüntetni.

Nem tudom, hogy vitatkozzak-e velük tovább vagy értelmetlen.

2014. okt. 2. 13:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Az animátor az, amit te mondasz. Nem csak szállodákban lehet velük találkozni, amúgy pl strandon is, vagy egyéb szabadtéri szórakozó helyen. Gyerekeknek szerveznek érdekes programokat, játékokat, versenyeket.

A kkv-nál mire gondoltak? Kis és középvállalkozásra?

Mert az még társasági forma. Azon belül is lehet kft, bt, egyéni vállalkozó stb.

2014. okt. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, utánanéztem, tudom, hogy az animátor lényegében a szórakoztatóipart űzi, nem tudom, mit csináljak velük, hogy ezt belássák. 50%-ban feltétel ez a munka az aláíráshoz és 20%-ban beleszámít a jegybe, nem akarok miattuk rossz jegyet kapni (ha egyáltalán így kapok).

Lényegében az lenne a feladat, hogy egy Kis és középvállalkozást kell alapítani, majd a későbbiek folyamán üzleti tervet készíteni hozzá, Menedzsment tárgyból ez lenne a féléves feladat.

Igazából a szervezeti struktúrát is úgy akarták összeállítani, hogy a beosztottakhoz odírták volna, hogy hány fő, pl. animátor 5 fő, takarító 3 fő, stb., viszont a felsőbb beosztottakhoz és a vezetőhöz nem akartak létszámot írni, merthogy azok "úgyis egyedül vannak". Sikerült meggyőznöm őket arórl, hogy van írják oda mindegyikhez vagy inkább egyikhez se, mire sikerült elérnem, hogy egyikhez se írjuk oda.

Viszont az animátorról való lebeszélés az lehetetlennek látszik egyszerűen!


Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a szervezeti struktúrában olyat, hogy "Tulajdonos" a "Vezető" felett fel szoktak tüntetni?

2014. okt. 2. 21:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért kell szerintem, hogy hány fő, mert ez különbözteti meg attól, hogy kis, vagy középvállalkozás. Ez egyáltalán nem mindegy például, ha támogatást akar igénybe venni a cég.

Szerintem ne parázz az animátoron, nem ezen fog múlni.

A tulajdonos is számít, mivel pénzt vesz ki a cégből, sőt, ha munkát végzek benne akkor is. De egy ilyen kisvállalkozásánál azért a kettő ugyanaz. A tulajdonos a vezető is.

2014. okt. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy gondolom, hogy a kettőnek ugyanannak kéne lennie. A főt szerintem is jobb lenne beleírni, hogy látszódjon, hogy konkrét vállalatról van szó nem pedig csak a semmiből egy ábra, de szerintem inkább ne legyen benne a létszám, minthogy csak a legalsó szinteken. Ezt azért is gondolom így, mert egy hete az volt a feladat, hogy le kellett írni a vállalkozás adatait, köztük azt is, hogy hány főt fogunk foglalkoztatni.
2014. okt. 3. 15:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!