Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hová lesz a befizetett nyugdíj...

Takacsek kérdése:

Hová lesz a befizetett nyugdíj járulékom ha én nyugdíjazás előtt meghalok?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdésem az hogy én dolgozom 59 éves koromig akkor már a szervezetem feladja és meghalok mi lesz a befizetett nyugdíjárulélommal? Állam bácsi zsebébe csúszik? 19/f
2014. szept. 20. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Te nem a saját nyugdíjjárulékodat kapod, hanem az akkor megtermelt javakból részesülsz.
2014. szept. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Ha úgy nézed hogy ez csak egy szám, akkor egyszerű "adminisztrációval" kitörlik a rendszerből.


A befizetett járulékod már régen valaki zsebében (jó esetben nyugdíjként, rosszabban prémiumként) csücsül.

2014. szept. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha meghalsz, és van házastársad, az kap utánad 25 % özvegyi nyugdíjat. A különbözetet lenyeli az állam. Akkor is, ha nincs özvegyed.

Nem a befizetett járulékodat kapod vissza, mert azt addigra elkölti az állam, hanem amennyit megállapítanak a nyugdíjkasszában levő pénzből.

2014. szept. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
70%
A befizetett nyugdíjjárulékodat eleve nem őrizgetik neked a nyugdíjadig, hanem az éppen aktuális nyugdíjasok kapnak belőle nyugdíjat. Amit "őrizgetnek" neked, az a magánnyugdíj. Jelenleg gyakorlatilag csak önkéntes létezik belőle (te a saját nettó fizetésedből rakhatsz félre a nyögdíjas éveidre), ez örökölhető, ha esetleg nyugdíj előtt meghalnál.
2014. szept. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon diszkriminatív ez,hogy csak a házastárs örökölheti.

És,aki nem volt házas?

Azért 100%ban lenyúlják?


Valamit változtatni kellene,mert ez így nem igazságos.

2014. szept. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!