Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az óelikszen csak személyes...

Az óelikszen csak személyes átvétellel lehet venni dolgokat? (többi lent)

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert nem látom egyik hirdetés mellett se, hogy lenne egy gomb, amire az lenne írva, hogy VÁSÁRLÁS vagy ilyesmi. Be kellene regisztrálnom?

Én soha se személyes átvétellel szoktam venni dolgokat, inkább előre utalással, vagy utánvétellel.


2014. szept. 19. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Az olx nem aukciós oldal, mint a tesz-vesz, vatera, e-bay, stb. Apróhirdetéseket találsz itt. Az olx még annyira sem vesz részt az adásvételben, mint a vatera és hasonlók.

Olyan, mint egy papír alapú újságban megjelenő apróhirdetés, csak ez elektronikus. Semmi egyéb.

2014. szept. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, értem. Akkor nincs mód arra hogy ne személyesen vegyem át, hanem mondjuk utánvétellel, előreutalással? (Azért kérdezem, mert abban a kategóriában, amiben én keresgetek sok jó cucc van olx-en. A Vatra és társain nincs ilyen sok, jó dolog. Kellenének olx-ről, de személyes átvétellel nem tudom megoldani.)
2014. szept. 19. 23:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Fussunk neki még egyszer. Az olx-en nem vehetsz semmit, nem tudsz eladni semmit.

Felteszek egy hirdetést banángörbítő gépről, azzal, hogy karira kaptam, nem kell, 100 Ft, postázom. Írj vagy telóz.

Üzenni tudsz az oldalon keresztül, s ott van a telefonszám is. Írsz nekem, vagy felhívsz, s megbeszéljük.

Attól függ az egész, hogy az eladó mit preferál. Nem mindenki szereti a személyes átvételt, mert úgy érzi, kiadja magát. Hol merre mozog, milyen cuccai vannak, megismered az arcberendezését. Az ügylet gyakran utcán, vagy más nyilvános helyen zajlik.

Találhatsz postai utánvétes hirdetéseket is szép számmal.

Persze termékkörönként nem egyforma gyakorisággal.

2014. szept. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elnézést az értetlenségemért, de még mindig van, amit nem értek. Pl. az, hogy hova van kiírva az, hogy lehet-e utánvénttel venni vagy sem.


Nem értem még a vásárlás folyamát se. Tehát, akkor úgy tudok utánvéttel venni, hogy telón, vagy e-mailen egyeztetünk, hogy én hogy akarom? Más megoldás nincs?

2014. szept. 20. 08:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Na akkor még egyszer.

Vegyük meg ezt a kocsit:

[link]


Mit tetszik látni?

Egy üzenetküldési lehetőséget, s egy telefont.

Eldöntöd neked mi a megfelelőbb, s felveszed az eladóval a kapcsolatot.

Az eladó diktál, ő dönt.


Expressz újság, vagy bármi egyéb hirdetési újság, szórólap csak volt már a kezedben.

Ez pont úgy működik, csak online, nem nyomtatva.

Én kiszállok, bocs. Ha harmadszorra sem érted, akkor annyira buta vagyok, hogy nem tudok neked megfelelő választ adni.

2014. szept. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a türelmedet (amely már a végére kissé elfogyott, de teljesen érthető okból) irántam! Mostmár tényleg mindent értek, sőt már nyélbe is ütöttem nem egy, de kettő üzletet. Mégegyszer köszönöm, minden válaszodra ment a zöld kéz!
2014. szept. 20. 23:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!