Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mas patikakban sem veszik...

Mas patikakban sem veszik vissza a tevesen vasarolt gyogyszert?

Figyelt kérdés

Nem venykoteles gyovyszerre gondolok, hanem szabadon valaszthatora.

Tegnap vettem egy gyogyszert, majd ket oraval kesobb visszavittem blokkal egyutt, hogy sajnos akinek vettem az allergias az egyik osszetevore (jod erzekeny) es masmilyet szeretnek vinni helyette.

Majd kozolte a patikus, hogy ami gyovyszer onnan kimegy az ajton, azt nem veszik vissza, mert nem higienikus.

Blokk, csomagolas rendben volt. Sehol egy vyhrodes,stb. Ki se lett nyitva..


Mashol is igy mukodik ez?!


2014. szept. 12. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Így. Születés után a gyereket sem lehet visszaadni, hogy nem ilyenre gondoltál.
2014. szept. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
79%
Nem veszik vissza sehol. Ez a szabály.
2014. szept. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

A gyógyszer nem egy pár cipő, amit vissza lehet vinni.


Miért nem a vásárlás előtt mondta, hogy allergiás?

2014. szept. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem, sehol sem veszik vissza a gyógyszert, ahogy az élelmiszert sem.


Gondolj csak bele. Te jóérzésű vevő vagy, de mondjuk tegyük fel van egy konkurens patikád, ami nem megy jól. Tönkre akarod tenni a másik patikát. Bemész, veszel egy akármilyen gyógyszert. Flakon oldalán befecskendezel bele valami méreganyagot és visszaviszed, hogy bocsi, mégse jó. Ők visszaveszik, eladják másnak, mert úgy tűnik bontatlan, aki mondjuk rosszul lesz vagy meghal. A patikust bezárják e-miatt.


De az is bőven elég, ha egy 5-20 fok között tárolandó gyógyszert mondjuk kinn felejtesz a napon a kocsiba 40 fokba és az máris megromlik és hatástalan lesz, ne adj isten megváltozik a hatóanyaga.


Nos, ezért nem vesznek vissza semmit!

2014. szept. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Igen, erre nem is gondoltam! Köszi a részletes tájékoztatást.


Miért nem előtte mondta? Azért, mert fogalma sem volt arról, hogy jódot tartalmaz.

Az éjszakai ügyeleten írták neki ezt a gyógyszert fel (nem vényköteles, csak leírták neki a nevét) és ott nem kérdezték meg, hogy allergiás-e rá.

Mivel konkrétan felkelni nem bírt az ágyból tegnap, megkért rá, hogy menjek el és vegyek neki. Én ezt megtettem, de amikor a tájékoztatót elolvasta a dobozon, akkor derült ki, hogy bizony jódot tartalmaz, nem is kicsit. Nála meg a jód fulladást, légcsőszűkületet okoz. Érthető okokból ezért nem is szerette volna alkalmazni.

Én visszamentem a patikába, ahol közölték, hogy nem veszik vissza. Kértem másik gyógyszert, ami jó a problémájára és nem okoz nála allergiás rohamot. Megvettem, bevette és kezd javulni az állapota.

2014. szept. 13. 10:30
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem lehet. Ez nem egy bolt, hanem egészségügyi intézmény. Elég szigorúan vannak szabályozva a patikák.

És azt a gyógyszert utána nem adhatják el, mivel ők nem tudhatják hogy mit csináltál vele, és ugye gyógyszert beteg ember vesz be, és elég kínos lenne rossz gyógyszert adni a betegnek, miközben a csomagolás szerint az a jó gyógyszer.

Legközelebb kérdezz rá hogy milyen allergén anyagok vannak a gyógyszerben, ezért ül ott a gyógyszerész, orvosi diplomával, hogy ezekre válaszoljon.

2014. szept. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát nekem simán visszavették ugyanilyen okbol igaz még aznap visszavittem. Elmondtak nekem is hogy elvileg nem veheti vissza húzta a száját de visszavette. A pénzt is visszaadták.
2014. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!