Asztalosipari gépek vásárlása?
Hello! Szeretnék be inditanni egy saját asztalos műhelyt de :S a jellenlegi fizetésem nem elég ara hogy meg tudjak venni 1 kombi gyalut meg egy marógépet. Spórólásal ugye nem megy mert kb 1 év mig ősze sporolok anyit és igy is nem költötem semire csak atta hogy bejárjak dolgozni. De viszon a szakmám is asztalos aban is dolgozom egy cégnél. De mellete szeretném maszekba is csinálni. Ha valaki tudna valami megoldást hogy hogyan szedjek ősze kb 700 ezeret légyszives osza meg vellem. (hitel is lehet de csak olyan formában amihez nem kell munkáltatói.
18/f
A hitel nehéz ügy: nem elég, hogy kellene hozzá valami igazolt jövedelem (pl. munkáltatói), de azt fizetni kell akár van mit csinálnod a gépeiddel, akár nincs.
Szerintem gondolkodj kisebb dolgokban elsőre: használt, esetleg kisipari-jellegű gépek. Ha van ismerős nyugdíjas asztalos, akkor meg lehet próbálni egyezkedni heti pár óra műhelyhasználatról pénzért (meg takarításért) cserébe, esetleg ilyen idősebb bácsikáktól venni használt szerszámokat-gépeket.
Itt a kis falunkban is volt egy nagyon rendes asztalos bácsika, aki kb. 3 éve letette a kanalat. Azóta ott áll a műhely, a kézigyalutól a másolóesztergáig mindennel és nem eladó... :/
Elkezdeni a legrázósabb általában: még nem ismernek elegen, nem látták még sehol a munkádat, főleg ismerősi körben tudnál ezt-azt csinálni.
De ha van hova, kinek, mit gyártani, akkor bele kell vágni: átszámolod hogy egy-egy munkát mennyiért tudnál bevállalni, azon mennyit tudnál keresni, mennyi idő alatt térülnének meg így a beruházások, mennyi pénzt tudnál belőle zsebre tenni, annyiért megéri-e a hétvégék komoly részét beáldozni... Szimpla matek, ha a végén az jön ki hogy érdemes, akkor már csak bele kell vágni, elsőre lehetőleg a meló mellett.
Na, akkor egy része letudva. Fel kell mérni az anyagi lehetőségeket és a minimális gépigényt hogy időre meglegyen.
Biztos hogy legalább 700e forint kellene?
Mert én (pontosabban mi - nem asztalosipar, hanem teljesen más) is így faragjuk a költséget: amiből elég és lehet használtat venni, abból használtat szerzünk be. Persze jó állapotú használtat, amit munka nélkül vagy minimális munkával használatba lehet venni és nem adja meg magát használat közben. Aztán ha lesz elég pénz újra, azt majd akkor.
Szerintem akkor kezdd el bújni az apróhirdetéseket - biztos hogy van ilyen olcsóbban is. Tele van gépekkel az aprod/olx és a hasonlók, nagyon sok leszerelt műhelyfelszerelést árulnak kereskedők. Igaz amit vázoltam, hogy helyben, olyantól aki becsukja a boltot még olcsóbban lehet géphez jutni.
Ha látsz egy szimpatikusat elérhető távolságban, akkor meg kell nézni: mennyire van leélve, mennyire kotyog a forgáspontokon, mennyit kellene rá költetni ha valami javításra/cserére szorul - gondolom ismered a gépeket, ha most vagy később sajátjaid lesznek azokkal úgyis neked kell foglalkoznod.
Ipari áram van otthon?
Amelyik gépek gyárilag 220-asok azok általában gyengébbek. Át lehet variálni a 380-asokat hogy menjenek 220-ról, de előnyösebb a 380.
(tudom, tudom 230 és 400 Volt már a hivatalos...)
Szóval szerintem kezdj el kalkulálni, hogy hány százalék haszonnal tudsz dolgozni, mennyi pénzt tudsz megkeresni egy hónapban, mennyi idő alatt jön vissza a gépek ára, utána lesz-e lehetőséged ilyen fejlesztésekre.
Szép szakma az asztalos, én mondjuk csak 3 hét nyárimunkán voltam ilyen műhelyben 16 évesen, de az biztos, hogy a gyors és precíz munkához jó gép kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!