Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Emelkedhet az albérletdíj?

Emelkedhet az albérletdíj?

Figyelt kérdés
Három éve vagyok albérletben!A főbérlő jövőre emelni akarja az albérlet díját!Lehet,megteheti?
2014. aug. 17. 11:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
nem vagyok tévedésben, mert, ha van szerződés, abba épeszű lakáskiadó beleírja, hogy minden év megadott időpontjában x%-kal emelhet. ha meg nincs szerződés, akkor teljesen mindegy, feketén van bérelve, így jogilag olyan mintha nem is adná ki, azaz ha akarja, 5x nagyobb bérleti díjat is kérhet, nem fordulhat sehova panaszért. ezért kell mindig szerződést kötni.
2014. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#9-es válaszolóval egyetértek.
2014. aug. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A szerződés határozatlan időre szól,és nem fizet utánam adót a tulaj,vagyis "feketén" vagyok albérlő!Nincs papíron szó arról h később emelkedhet az albérletem díja!Nem beszéltünk ilyenről....!Most mondta h januártól havi húsz ezerről harmincra emeli,plusz a rezsi,ahogy eddig is!Azt mondta a tulaj h napi egy ezer forint lesz a lakbér!
2014. aug. 18. 19:00
 14/15 anonim ***** válasza:

Jogában áll. Ráadásul bőven előre szól, van időd elköltözni máshova ha nem elfogadható az ajánlat.


Azt, hogy fizet-e utánad adót nem tudhatod (annyit tudhatsz, hogy nem ad róla elismervényt neked - mint ahogy legtöbb bérbeadó nem ad - de az adó bevallása rajta múlik, neked arra nincs rálátásod).

2014. aug. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Akkor emelhet.


Ahhoz, hogy fizet-e adót neked semmi közöd, illetve nem is tudhatod, ugyanis azt sima SZJA bevallásként kell év végén megtennie, ami számodra nem publikus.

2014. aug. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!