Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha külföldön adok fel lottót,...

Ha külföldön adok fel lottót, akkor az érvényes lesz?

Figyelt kérdés

Jövőhéten épp külföldre megyek, ahol van Euromillions, és szeretnék venni pár szelvényt, majd feladni.

Ha nyerek pénzt rajta, akkor annak az összegnek hogy működik a kifizetése, illetve érvényes lesz -e?

Köszönöm.


2014. aug. 16. 22:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Illetve sajnos nem értek hozzá, de neten nem tudok külföldi lottószelvényeket vásárolni? Nem vernek át?

Mi a módja ennek?

2014. aug. 16. 22:56
 2/11 anonim ***** válasza:

Neten nem tudom hogy megy, én személyesen veszem....


Érvényes, miért ne lenne érvényes???

A kifizetés (eddig csak kis összegeket nyertem, 6-11-13 eurókat) ugyanúgy megy, mint otthon, a helyi lottózóban azonnal kifizetik.

2014. aug. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ez szerintetek megbízható lehet:

[link]

2014. aug. 16. 23:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Érvényes, de itthon adóznod kell ha nyersz.
2014. aug. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ez szerintem hülyeség. Miért kéne adóznom itthon, ha külföldön már a leadózott összeget kapom kézhez?


Itt volt erről szó: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..

2014. aug. 16. 23:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, ha a kettős adóztatás elkerülésére a nyeremény forrása szerinti országgal Magyarország nemzetközi egyezményt kötött, akkor a nyeremény összege Magyarországon lesz adóköteles, ezen belül egyéb összevonandó jövedelemnek minősül az e címen megszerzett összeg.


Amennyiben a nyeremény forrása szerinti országgal nincs egyezmény a kettős adóztatás elkerülésére, akkor mindkét országban adóköteles lesz a nyeremény összege azzal, hogy a külföldön megfizetett adó 90 százaléka betudható a Magyarországon megállapított és bevallot adó összegébe, azaz csökkenti a fizetendő adót.


forrás: adózóna

2014. aug. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem, pont most olvastam. És ha nyitok egy külföldi bankszámlát és oda utalom át a pénzt?
2014. aug. 16. 23:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem először nyerni kellene, aztán majd ráérsz az adózáson gondolkodni. :-)
2014. aug. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lottóval nyerni hehe. Ennyi erővel ki is dobhatod az ablakon azt a pénzt.
2014. aug. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Miért?
2014. aug. 17. 01:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!