Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire visszamennék Gyed-ről...

Mire visszamennék Gyed-ről dolgozni megszűnik az az osztály, ahol dolgoztam. Ilyenkor munkanélkülit kapok v. Gyest?

Figyelt kérdés
Költségtakarékossági okoból elköltözik az osztály 180 km-rel arrébb, de én a Gyesből nem tudok megélni, így Gyed után visszamennék dolgozni. Egyátalán felmondhatnak nekem, ha a cég nem szűnik meg?Ha mégis felmondanak mehetek munkanélkülire? Mert lényegesen több lenne, mint a Gyes...
2008. aug. 1. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Nem is biztos, hogy fel fognak mondani, hanem azt fogják mondani, hogy járjál be, ahogy tudsz. Az meg úgy sem fog menni, és majd önként távozol... De szerintem ilyen esetben egyébként is felmondhatnak.

Az álláskeresési járadék csak 3 hónapig jár, utána meg semmi. De szerintem 3 hónap után meg nem mehetsz, hogy te mégiscsak kérnéd a gyes-t.

Én a helyedben inkább kérném a gyest, és próbálnék valamilyen más munkát keresni.

De azért a pénz nem minden ám, sokan élnek ennyiből, nem te lennél az utolsó, viszont azt a 2 évet, amit eltölthetnél a gyerekeddel, azt senki nem fogja visszaadni sem neked, sem neki.

2008. aug. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkaszerződésben az van beírva, hogy a munkavégzés helye x, akkor y helyre nem mondhatják, hogy járjon be. [Max. kiküldetéssel, meghatározott keretben, költségtérítés fejében.]


A munkaadódnak neked alkalmas munkakört kell biztosítani az előző helyen, vagy kezdeményezni kell a munkaszerződés módosítását [amit te nem vagy köteles elfogadni.] Ha ezek nem jó megoldások, akkor az indok megvan a rendes felmondáshoz, és azzal fog élni.

2008. aug. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem ide szántam a kérdést, nem tudom miért pakolják át, na mind1. Én is úgy gondolom, hogy fel kell ajálaniuk más munkakört, mert Gyesen leszek és az alatt felmondási tilalom alatt állok. A munkaszerződésem tartalmazza a munkavégzés helyét.
2008. aug. 2. 06:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!