Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megvehetem-e azt a lakást?

Megvehetem-e azt a lakást?

Figyelt kérdés
Adott egy tàrsashàz, 4 lakàssal, ebből 2 a tulajdonom, van mèg egy tulajdonos ès egy önkormànyzati lakàs, de laknak benne màr 25 ève bèrlik, de meg akarom azt is venni lakottan, megvehetem az önkormànyzattól, mint többsègi tulajdonos???
2014. jún. 15. 13:37
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Felajànlanàm h megveszem lakottan az önkormànyzattól, és majd fizet Nekem a bérlő! És ha a bérlő megtudja, meg akarom venni úgy lakottan, és ő jelzi, megveszi akkor kit illet az elő vàsàrlàs joga?
2014. jún. 15. 14:05
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Minden bizonnyal a bérleti jog tulajdonosait, akik a bérlők, így a lakásukat csak úgy tudod megvenni, ha a bérleti jogot megveszed tőlük, majd a lakást megveszed az önkormányzattól.
2014. jún. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Lakottan nem hiszem hogy eladják. Előbb fel kell bontaniuk a lakásbérleti szerződést. Ami azzal jár hogy adniuk kell a benne lakóknak egy másik ingatlant.
2014. jún. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Milyen indokokkal bontjàk föl, mert úgy tudom h hatàrozatlan idejű a bérleti szerződés
2014. jún. 15. 14:16
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyennel, nem fogja neked az önkormányzat eladni a lakást.
2014. jún. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
De nekem abban a hàzban van 2 lakàsom, és azt tervezem h megveszem a tulajdonostól a 3. at és akkor màr csak az az önlormànyzati marad amit meg akarok szerezni és akkor a 4 bõl csinàlok a 1 nagy lakàst, így csak eladja az önkormànyzat, legalàbb nem kell foglalkoznia a bérlő el, és a lakàssal sem, elveszem a gondot róluk
2014. jún. 15. 14:43
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A bérlőnek lenne elővételi joga, már ha valakinek egyáltalán lenne, hiszen ő lakik a lakásban, neked SEMMI közöd ahhoz a lakáshoz.


A bérlő neked nem fog fizetni, mert az önkormányzati lakás bérleti díja jóval olcsóbb, mint egy albérlet. Az önkormányzat a bérlőnek másik, szintén önkormányzati lakást adna, de könnyen lehet, hogy örökös bérleti joga van a bérlőnek az adott lakásra.

És nem vagy többségi tulajdonos, ezt már leírták.

2014. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Értsd már meg, hogy az önkormányzat nem fogja neked csak így eladni a lakást! Semmi más nem vagy, mint egy sima lakó, szomszéd.
2014. jún. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Akkor nem is fogom tudni megszerezni lakottan sem,és sehogyan se?mit lehet tenni jogilag, h az enyém legyen?az eddigi vàlaszokat is nagyon köszönöm, ment a zöld pacsi minden vàlaszra
2014. jún. 15. 14:52
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Lakottan semmiképpen nem tudod megszerezni. Jogilag semmit nem tudsz tenni. Senkit nem kényszeríthetsz arra, hogy eladja neked a saját tulajdonát.


AZt tudod tenni, hogy eladod a 2 lakásod, és veszel vagy építesz egy nagyobbat.

2014. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!