Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A kerti játszótornyot készítő...

A kerti játszótornyot készítő vállalkozó nem adott számlát. Hogyan reklamálhatok?

Figyelt kérdés
Lakóközösségünk tavaly augusztusban készíttetett egy igen költséges csúzdás hintás mászókás játszótornyot az udvarba. A vállalkozó, aki készítette nem adott számlát. Mostanra az egész dőlöngél, majd szét esik, a csavarok kijöttek. Nem tudjuk ráengedni a gyerekeket, mert balesetveszélyes. Két hónapja hívjuk a vállalkozót, hogy jöjjön ki megjavítani, de ígéreten kívül nem kapunk semmit. Pedig most már kétnaponta felhívjuk. Mit lehet tenni? Fogyasztóvédelemnél fel lehet jelenteni?
2014. jún. 13. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Fel, de ti is meglesztek büntetve, mivel számla nélkül csináltattátok.
2014. jún. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze, feljelentheted, panaszt tehetsz rá a fogyasztóvédelemnél, de be kell bizonyítanod, hogy ő csinálta a játszóteret. Mondjuk van esélyed, mert azt írod, hogy egy lakóközösség vagytok, így többen bizonyíthatják, hogy az a bizonyos vállalkozó építette. Ugyanakkor, azért is fel lehet jelenteni, mert nem adott számlát, tehát neki ez a pénz ment egyenesen a zsebébe, semmit nem adózott le belőle.

Én biztos, hogy belevágnék, nagyon irritálnak az ilyen szolgáltatók, kereskedők, de az biztos, hogy nem lesz rövid procedúra. Szerintem azért tegyél á panaszt, mert nem adott számlát, amint kimegy egy NAV ellenőrzés hozzá és megtudja, hogy ti jelentettétek fel, tuti, hogy rögtön kimegy megjavítani. Bár, lehet, hogy én inkább már másik szakemberhez fordulnék, nem bíznék meg benne, de a pénzem tuti nem hagynám úszni, mindenképp jelentsétek fel.

2014. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
NAV, fogyasztóvédelem bejelentés t kell tenni. Azert nem búntetnek meg mert nem kértél számlát. A Nav hírétől lehet hogy megijed a vállalkozó.
2014. jún. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kellett volna számlát kérni, amikor csinálta. Bar akkor többe kerult volna. Sok vállalkozó van, aki olcsobb szamla nelkul.
2014. jún. 14. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%

Ha számla nincs, lehet, hogy fizetési bizonylat sincs. Akkor jó volt okosba? Ára van ám az olcsóságnak! Ha a vállalkozó nehéz ügy, lehet, hogy ha pattogsz, csinál egy számlát nektek, teljesítés tavaly augusztus, aztán benyújtja, hogy akkor most fizessétek ki!


Mindig kérjetek számlát, és ne lopjátok meg a közösséget, ne erősítsétek a feketegazdaságot! Még ha olcsóbbnak is tűnik úgy!

2014. jún. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

tessék mondani, elkönyvelni hogyan könyvelte a ház a kiadást szla nélkül????

Olcsó húsnak...

2014. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kioktatást az okosoknak, bár nem ez volt a kérdésem. Utólag én is tudom mit KELLETT VOLNA. Ez sajnos már lényegtelen. A kérdésem az volt, hogy lehet-e valamit tenni. Egyébként nem közös költségből ment, mert csak az adott bele aki akart, illetve akinek gyereke van és ezért nem kellett elkönyvelni.
2014. jún. 14. 14:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez az ara annak, hogy szamla nelkul olcsobb. Az nem csak azert van hogy a gonosz allam lehuzzon, hanem pl az ilyen esetek elkerulesere.


Nem tudtok semmi tenni.

2014. júl. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!