Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ne így legyen, de ha újból...

Ne így legyen, de ha újból munkanélküli lennék, nem akarom regisztráltatni magam munkanélküliként, mert pofátlanok és fásultak az ügyintézők, milyen más lehetőségem van?

Figyelt kérdés
Labilis a munkaügyi helyzetem, csak időszakos szerződéseket kapok, igyekszem találni állandót, de egyelőre annak is örülök, hogy ez is van. Nem akarok megint munkanélkülivé válni, de ha mégis úgy alakulna, nem akarom regisztráltatni magam, csak a drága időmet veszik el az ügyintézéssel.
2009. dec. 23. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem muszáj regisztráltatni magad, csak akkor nem kapsz munkanélküli segélyt.
2009. dec. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
hmmmm....Hát ne haragudj,de azért mert kapsz segélyt és fizetik a Tb-t szntem kibirod azt a néhány órát!!!
2009. dec. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Ha regisztrálva vagy, akkor még ha nem is kapsz munkanélküli, azért is érdemes menni oda, mert beleszámít a munkaviszonyba.Valamint ha későbbiekben elhelyezkedsz, akkor a regisztráltakat könnyebben tudják alkalmazni.

De mint írták nem kötelező.

2009. dec. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A 4. kerületben lévő kirendeltségen (ahova tartozom) nagyon bunkók az ügyintézők, 1 volt, aki rendes volt összesen, nem akarok velük soha többé semmilyen formában találkozni. A TB-t be tudom fizetni én is, ha nagyon muszáj, a segély meg nem segít ki, mivel én csak max azt a 20-onakárhányezret kapnám, de lehet, hogy azt se, mert legutóbbi regisztrációm óta nincs elég munkaviszonyom, a korábbit meg nem számolják be (mikor rákérdeztem, azt mondták, azt már kihasználtam korábban).
2009. dec. 23. 21:09
 5/5 anonim ***** válasza:

A munkaviszonyba csak az az időszak számít bele, amikor járadékot vagy segélyt kapsz, az is csak a nyugdíjba. Amikor nem kapsz ellátást, akkor Tb szempontjából sem vagy biztosított, magad után kell fizetned az egészségügyi hozzájárulást.

Ha a korábbi munkaviszonyaidban megszerzett napjaidból "maradt", akkor azt hozzászámolják a mostani napjaidhoz. Az, hogy maradt-e, elméletileg rajta kellene hogy legyen a megszüntető határozatodon.

Ha nincs legalább 200 nap beszámítható ledolgozott napod, akkor nem kapsz álláskeresési segélyt sem (a járadékhoz minimum 365 nap kell az utolsó 4 évben) Viszont ha nem kapsz ellátást, akkor csak 3 havonta kell jelentkezned, és nem kell álláskeresési naplót sem vezetned.

2009. dec. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!