Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha pályakezdő vagyok, de már...

Ha pályakezdő vagyok, de már dolgoztam fél évet alkalmi munkavállalói könyvvel akkor jogosult vagyok valamilyen támogatásra?

Figyelt kérdés
Gondolok itt munkanélkülire, vagy szociális segélyre és ha igen hol és hogy lehet ezeket elintézni?
2009. dec. 22. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdeklődj a munkaügyi központban,az a legbiztosabb!
2009. dec. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
start kártyát kellett volna még kiváltanod meló előtt, ha kiváltottad akkor nm szóltam.
2009. dec. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mire vagy jogosult, hogy pontosan hány bedolgozott munkanapod van. (az AM könyvben megszámolhatod)

Ha az utolsó 4 évben legalább 365 bedolgozott napod van, akkor álláskeresési járadékra, ha annyi nincs, de van legalább 200, akkor álláskeresési segélyre vagy jogosult. Ha nincs 200 napod, akkor semmilyen pénzbeli ellátásra nem vagy jogosult.

Viszont ha kapsz valamilyen ellátást (áll.ker. járadékot, vagy segélyt), elveszted a jogosultságod a start kártyára.

Ha csak alkalmi könyvvel dolgoztál, az nem számít a start kártyánál.

Ha felsőfokú végzettséged van, akkor lehet, hogy érdemesebb kiváltanod a start kártyát még idén, mert a 2010.január 1. után kiváltott startkártyák a felsőfokú végzettséggel rendelkezőknél a mostani 2 év helyett, csak 1 évig jogosítanak járulék kedvezményre.

Ha valami nem világos, vagy bővebben érdekel, írj privit.

2009. dec. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szociális segély helyett most már rendelkezésre állási támogatást kapnak a legtöbben (valószínűleg te sem a szoc.segélyre, hanem a RÁTra lennél jogosult) Illetve te RÁT-ot sem kaphatsz egy ideig. Csak akkor jár, ha álláskeresési támogatásban részesültél és az lejárt, vagy ha nem kaptál pénzbeli ellátást, akkor legalább egy évig regisztrált álláskereső voltál. A RÁT másik feltétele, hogy vállald a közmunkát legalább 90 munkanapig.
2009. dec. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jelentkezz a munkaügyi központban, és kérdezd meg, hogy nem inditanak-e valamilyen tanfolyamot. Szokott olyan lenni, hogy heti 5 nap kell menni, de fizetik közben kb a minimálbér összegét. Ezzel legalább egy kis pénzhez jutsz. A START kártyát csak akkor érdemes kiváltani, ha van kilátásban munkahely. (Kivéve azt az esetet, amit az egyik előttem válaszoló írt.) Ugyanis a kártya lejár, és elfogy a kedvezményes időd.
2009. dec. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tanfolyamot megnézheted a [link]

oldalon. De ha elkezded, a startkártyára való jogosultságod ugyanúgy megszűnik, mintha munkaviszonyban dolgoztál volna.

Az, hogy részt vehetsz-e a tanfolyamon és támogatnak-e, a helyi munkaügyi hivatal döntésén múlik. Nállunk pl. a felsőfokú végzettségűek átképzését nem támogatják. Hiába van olyan munkaügyi központ által szervzett tanfolyam, amit vállalna, a munkaügyi nem támogatja, mert van diplomája.

Viszont ha támogatná az átképzésed és egy környékbeli munkaügyi szervez olyan tanfolyamot, amit az nem, ahova te tartozol, akkor kérheted, hogy a másik munkaügyi által szervezett tanfolyamon részt vehess (arra is fizetnek) Ezt a lehetőséget maguktól nem szokták felajánlani.

2009. dec. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, rendkívül hasznosak voltak :)
2009. dec. 22. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!