Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha sárga csekket adok fel,...

Ha sárga csekket adok fel, most akkor csak a ráírt összeget kell fizetni, vagy kell egyéb költségre is számítani?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy drága, de azt, hogy ez csak a ráírt összegben van-e benne vagy a postán felszámolnak érte valamennyit, az vagy nem derül ki, vagy mindenhol mást írnak. Tudom, ez se garancia, hogy itt kérdezem meg, de egyelőre nem olyan ciki, mintha anyámékhoz fordulnék. Sose jöttünk ki jól, és ha ilyesmi dolgokkal nem vagyok tisztában, mindig jön a veszekedés, hogy semmirekellő vagyok, tudom, hülyeség, de ehhez most nincs kedvem.

A pénzem ki van számolva a hónapra, ezért is kérdezem, hogy lássam, be tudok-e fizetni két csekket, vagy az egyiket el kell halasztanom. Azt se tudom, hogy számít-e, mit fizetek be (pl. villanyszámlát vagy valami mást, ami nem ilyesmi), úgyhogy leírom: két csekkem lenne, egy magazin előfizetés, meg egy régi tartozás miatti végrehajtó irodától kapott csekk. Szóval a lényeg, hogy ezért a két csekkért csak a ráírt összegeket kérik el tőlem a postán, vagy kell számítani plusz kezelési költségre is, és ha igen, mennyire?


Köszönöm előre is, sajnálom, hogy ilyen butasággal raboltam az időtöket.


2014. ápr. 8. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Sárga csekkes fizetésnél neked nem kerül semmi többletbe, csak annak akinek fizetsz mivel ők veszik igénybe a posta szolgáltatását.
2014. ápr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valóban, neked csak a csekken lévő összeget kell fizetned. Más kérdés, hogy ezt a szolgáltató milyen trükkökkel hárítja vissza a fogyasztóra.
2014. ápr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, az perpillanat mellékes sajnos, hogy az árba mik vannak pluszban beépítve, de ez volt a lényeg, hogy mindezektől függetlenül mennyit fognak tőlem elkérni a postán. Köszönöm szépen! Sikerült újabb lépést tenni a nagybetűs élet felé. :)
2014. ápr. 8. 17:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Befizeted a rajta szereplő összeget

A kis szelvényt visszaadják

2014. ápr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A rózsaszín csekknél számolnak fel valamennyit

De az más-

2014. ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!