Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jelen helyzetben megtehetem,...

Jelen helyzetben megtehetem, hogy nem fizetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egyik telefonos szolgáltatóval szemben tartozásom van. Az ügyemet átadták az egyik behajtó cégnek. 10 hónapos részletfizetési lehetőséget kaptam. 5 hónapig rendesen, időben fizettem, aztán három hónapot kihagytam, mert egy baleset miatt táppénzen voltam, és nem volt erre keret. Most, hogy újra rendben vagyok, és anyagilag is összeszedtem magam, felhívtam a behajtó céget, hogy a fennmaradó tartozásomat egy összegben szeretném rendezni, küldjenek egy készpénzátutalási megbízást. Erre közölték velem, hogy mivel nem fizettem, az ügyemet visszaadták a "telefonosoknak". Felvettem velük a kapcsolatot még az nap. Na milyen választ kaptam? Sajnálom Uram, de nem tudom miről van szó, nem látom a nyilvántartásban. Most írtam nekik egy e-mailt, amire szintén ezt a választ kaptam, tehát már írásos bizonyítékom is van arra, hogy az ügy nem hozzájuk tartozik.

Ilyenkor mi van? Ha senkinek nem kell a pénzem, akkor? Hagyjam az egészet? Csak attól félek, hogy majd egy-két év múlva meg a tripláját követelik rajtam...


2014. ápr. 3. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogyasztóvédelemhez fordulhatsz, ott a telefonos céggel rendezik le
2014. ápr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. ápr. 3. 21:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a tartozásodat eladta a telefonos cég, akkor részéről az már le van tudva, ő többet hallani sem akar az egészről. Biztos, hogy fennálló tartozást nem vesz vissza, minek is venné...
2015. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!