Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Táppénzen jár-e a hidegétekzés...

Táppénzen jár-e a hidegétekzési jegy?

Figyelt kérdés

Ugyanis, most tudtam meg,hogy a munkahelyemen ezt kapnak a közalkalmazottak. Én GYED-előtt folyamatosan táppénzen voltam. S mivel nem abban a városban lakom ahol dolgoztam, telefonon és postán tartom a kapcsolatot a munkáltatómmal. S táppénz alatt 1x is volt munkáltató váltás, s ha jók az értesüléseim az új (jogutód) munkáltató vezette be a kötelező étkezés heylett.

Szóval jár vagy sem az enni kék?


2008. júl. 24. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom, hogy a munkahelyen ha csak egy napot is táppénzen voltam a hónapban, már vontak le egy nem is keveset az étkezési jegy összegéből. Ha ez a táppénz folyamatos, akkor szerintem nem kapod meg. :-(

Ez csak az én tapasztalatom, de hátha tud valaki valamilyen jogra hivatkozva is felelni.

2008. júl. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a kérdésben joga van dönteni a munkáltatónak, mivel ez egy adható juttatás (és nem kötelezően kell adni) tehát munkáltatója válogatja... A legtöbb helyen ha táppénzen voltál egy adott hónapban, akkor nem jár, vagy részarányosan, tartós táppénz esetén pedig egyáltalán nem. Ez a leginkább jellemző, de tényleg munkáltatója válogatja, hiszen az ő jogköre dönteni a kérdésben. Kérdezz rá, hogy Nálatok mi erre a szabályozás!
2008. júl. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Munkáltatótól függ, az előző munkahelyemen ha 3 napnál többet voltam táppénzen nem kaptam, van olyan munkahely, ahol mindenképpen megkapod a teljeset, szóval változó!
2008. szept. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!