Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha veszek egy ingatlant,...

Ha veszek egy ingatlant, minek kell utána járnom. Van e- közüzemi tartozás. Mi mást kell még illetve minek tudok és kell utánajárni? . Ha nem akarok kellemetlen meglepetésekkel szembenézni.

Figyelt kérdés
2014. márc. 29. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:

A tulajdoni lapot mindenképpen előre kérd ki. Van-e rajta széljegyzet, és egyáltalán, valóban a tulaj árulja-e.

AMúgy ügyvéddel beszélj, ha nem akarsz pórul járni.

2014. márc. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És nézd meg, hogy ki van bejelentve a lakásba.
2014. márc. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hogy nézem meg, azt hogy ki van bejelentve az ingatlanba?
2014. márc. 29. 22:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Önkormányzatnál. A legfontosabb hogy senkinek se legyen a lakáson haszonélvezete, hisz akkor hiába veszed meg a haszonélvező még a tulajt is kitilthatja a lakásból. Keres egy ügyvédet.
2014. márc. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A tulajdoni lapot az eladónak kell biztosítania, de ha ő nem teszi meg, nem árt ha Te nézel utána. Azon minden olyan dolog szerepel, ami a vásárlást befolyásolhatja. Haszonélvezeti jogok, elővásárlási jogok, végrehajtások, stb.

Ha "tiszta" a tulajdoni lap, akkor simább az ügy.

Ha előleget kér a tulaj, és mód van rá, akkor azt is ügyvéd előtt adjátok át, még hozzá azzal a kitétellel, hogy a lakásból az átadás-átvétel napjáig minden bejelentett illető kijelentkezik a lakcím-nyilvántartónál, erre a tulaj kezességet vállal.


A közüzemi tartozások nem nagy gond, ha még nincs végrehajtás alatt (szerepelne a tulajdoni lapon). Más tartozását nem tudják Rajtad behajtani, az mindig az Ő tartozása marad, kivéve, ha úgy veszed meg az ingatlant, hogy írásban átvállalod helyette, és mondjuk annyival kevesebb árat fizetsz az ingatlanért. Én mondjuk ilyenbe nem mennék bele...


Az ingatlan átvétele napjával ketten olvassátok le az áram, víz, stb. mérőóra állásokat. Írásban fektessétek le, és mind a ketten írjátok alá. Az ingatlan beazonosítható legyen ezen az íráson (tehát akár a szolgáltatói számláról beleírni az azonosítókat).

Azt is nézd meg, hogy a plombák sértetlenek-e a mérőórákon.

Pár napon belül jelentsd át a szolgáltatóknál Magad nevére a fogyasztásokat. Ők a leírt óraállások alapján levégelik "Józsi" fogyasztását, kiküldik neki az elszámoló számlákat, és onnantól Te viseled a rezsi költségeit. Ez így tiszta.


Mivel az ügyvédet szokásjog szerint a vásárló fizeti, ezért Te válaszd meg az ügyvédet, keress egyet, akiről azt hallottad, hogy alapos és megbízható.

2014. márc. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tulajdoni lap, de elég ha betekintesz, nem kell kikérni. Ha már ott vagy térképmásolatot is nézz, amennyiben családi házat vagy új építésű házban lévő lakást akarsz venni!

Energetikai tanúsítványa legyen, az adásvètel kötelező eleme!

Közüzemek közös átírása.

2014. márc. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Bocsánat, hogy csak ígí közbe OFF-olok. De enrgetikai tanúsítvány kötelező? Ez hogy van pontosabban? Egy 120 éves vályogházra is kötelező? Ugyanis én mostanába nézegetek egy házat, az alku résznél járunk, de ezzel semmi olyan nincs. De az ügyvéd sem monsta, hogy kell. 2 éve adtunk el egy rossz házat, de azzal sem tudom, hogy lett volna. Mondjuk ott csak résztulaj voltam, nem én intéztem.
2014. márc. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ENERGETIKAI TANÚSÍTVÁNY

2012. január elseje után már használt ingatlanok értékesítése, illetve bérbeadása esetén is kötelező az adott ingatlanra vonatkozó energetikai tanúsítvány megléte.


Az energetikai tanúsítvány egy minősítési dokumentum, melyből az ingatlanra vonatkozó energiafogyasztást állapíthatjuk meg.


Az energiafogyasztás mértéke fogja meghatározni, hogy milyen energetikai besorolású lesz az adott ingatlan.


 


176/2008. (VI. 30.) Kormány rendelet alapján:


Nem kell energetikai tanúsítvány:


- az 50 m2-nél kisebb hasznos alapterületű épületre;


- az évente 4 hónapnál rövidebb használatra szánt épületre;


- a legfeljebb 2 évi használatra tervezett épületre;


- a hitéleti rendeltetésű épületre;


- a jogszabállyal védetté nyilvánított épületre, valamint a jogszabállyal védetté nyilvánított (műemlékileg védett, helyi építészeti értékvédelemben részesült) területen lévő épületre;


- a mezőgazdasági rendeltetésű épületre;


- azokra az épületekre, amelyek esetében a technológiából származó belső hőnyereség a rendeltetésszerű használat időtartama alatt nagyobb, mint 20 W/m2, vagy a fűtési idényben több mint hússzoros légcsere szükséges, illetve alakul ki;


- a műhely rendeltetésű épületre;


- a levegővel felfújt, vagy feszített – huzamos emberi tartózkodás célját szolgáló – sátorszerkezetekre.


 


Az épület energetikai jellemzőit a rendelet előírásai szerint – amennyiben nem rendelkezik hatályos energetikai tanúsítvánnyal – tanúsítani kell a rendelet hatálya alá tartozó


- új épület építése;


- meglévő épület vagy önálló rendeltetési egység


- ellenérték fejében történő tulajdon-átruházása, vagy


- bérbeadása;


- 500 m2-nél nagyobb hasznos alapterületű hatósági rendeltetésű, állami tulajdonú közhasználatú épület esetén.


Érvényessége:


Az energiatanúsítvány érvényességi ideje 10 év. Azonban, ha az épületben az energiafogyasztást befolyásoló felújítás történik, pl.: nyílászáró csere, fűtéskorszerűsítés, homlokzatszigetelés stb., akkor érdemes új energiatanúsítványt készíteni, mert így jobb besorolású lesz az ingatlan és többet érhet a piaci értéke.

2014. márc. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez az energetikai tanúsítvány olyan dolog, hogy létezik, kötelező, de szinte senki nem alkalmazza...

Akár csak a Ptk. 40 eurós automatikus késedelmi "kamatát" sem.

Vitatkoznak rajta, kötelező, stb., de mindenki lesz@rja.

Szerencsére...

2014. márc. 31. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz kellemetlen meglepetéseket, akkor RENGETEG dolognak utána kell járni. Visszamenni többször, beszélgetni a szomszédokkal, érdekes dolgokat lehet megtudni, amiket az eladó esetleg nem mond el. Megkérdezni az önkormányzatot, milyen beruházásokat terveznek a környéken (pl. nem fognak-e lemezvágó-üzemet nyitni az utca túloldalán), milyen városrendezési határozatokkal érintett az ingatlan (pl. ott fog épülni az új autópálya, és jövőre kisajátítják az egész környéket). Az ingatlan műszaki állapotát szakértővel érdemes megnézetni, a tetszetős külső gyakran komoly hibákat takar (eladásra frissen felújított lakásnál/háznál már alapból érdemes gyanakodni, hisz a felújítás nagyobb költség, mint amennyivel többet kap az eladó emiatt). Stb., stb.

Egyébként ha kicsit guglizol, vannak nagyon jó írások, amik elsorolják a lehetséges buktatókat. És készülj fel, hogy nincs teljes lista, még a legalaposabb utánajárásnál is érhetnek meglepetések!

2014. szept. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!