Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a kölcsönadott biciklit a...

Ha a kölcsönadott biciklit a kölcsönadónak nem adja vissza akinek kölcsönadták, az jogilag mit jelent?

Figyelt kérdés
Rendőrségi feljelentést milyen címszóval tehetem meg?
2014. márc. 29. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van róla papír ?
2014. márc. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bicikliről papír?!

Gondolom, kérdező, tanúkkal tudod igazolni, hogy a tied. Legyen arra is tanúd, hogy visszakérted, de nem adta!

2014. márc. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Attól függ mivel indokolja, hogy nem adja vissza.
2014. márc. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kényes ügy. nincs róla papír. a férjem biciklije és tavaly odaadta egy "havernőjének", aki nekem ígérte, hogy visszaadja, írás van róla a facebookon, hogy tudja, hogy a mi biciklink, visszaadja, de most nincs ideje ezzel foglalkozni, mert költözik. ennek 2 hónapja, azóta többször írtam neki, de azóta válaszra sem méltat.

ilyenkor ha elmegyek a Rendőrségre, kinevetnek?

2014. márc. 29. 20:10
 5/13 anonim ***** válasza:

Ki bizony, mivel nem történt bűncselekmény, a rendőrség nem kompetens.


Ha azt írta volna neked, hogy tudja, hogy tiétek a kerékpár de nem adja vissza, mert csak, akkor fennállna mondjuk egy lopás, de jelen esetben a kölcsönkérő beismeri, hogy a kerékpár a tietek, a szándék, hogy visszaadja megvan, csak nem ér rá. Ez nem bűncselekmény a magyar jog szerint, hanem polgári ügy. A rendőrség ezzel nem foglalkozik.

2014. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De kértem, hogy jelentkezzen és adja vissza. De azóta sem jelentkezett. van valami határidő? vagy polgári peres út? vagy így nem alakul át elbirtoklásnak vagy nem tudom, hogy minek?
2014. márc. 29. 21:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha megvan a szándék de nincs meg a lehetőség a teljesítésre addig nem minősül át semmivé.


A hivatalos eljárás, hogy írásban (ajánlott, tértivevényes levél) fel lehet szólítani, hogy adott határidőre szolgáltassa vissza a kölcsönadott kerékpárt nektek. Ha ezt nem teszi meg azzal meg lehet perelni.

2014. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mivel elköltözött, így a címét nem tudjuk, telefonszáma van és fb profilja, amin kommunikáltunk.
2014. márc. 29. 21:09
 9/13 anonim ***** válasza:

50 000Ft-nát többet ér a bicikli?

IGEN, akkor feljelented lopásért és 2-3 éven bellül visszakapod, ha még megvan és az ára sem ment időközben 50 000 alá...

NEM, akkor körberöhögnek, hiszen 50 000 alatt szabadrablás van, pl bemész boltba kisétálsz 49 990Ft-os TV-vel, akkor semmi joguk feltartóztatni. A biztonsági őr nem állíthatna meg, de becsap téged, megfenyeget veréssel stb. ezért te átadod a TV-ét önszántadból, pedig jogilag rendben van, ha kihozod!

2014. márc. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kis kieg: a szabadlopás feltétele, ne legyen bejelentett állásod. Mert ez esetben már lopásnak minősul, akár 10Ft-is!
2014. márc. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!