Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Boltban, pénztárgéppel kiállít...

Boltban, pénztárgéppel kiállított nyugtának (azaz blokknak) mi a szabályos formája?

Figyelt kérdés

Miknek kell szerepelnie a blokkon?

A fejlécre találtam csak előírást, de engem inkább a tételek érdekelnének, ugyanis gyanítom, hogy a helyi kisboltban, ahol vásárolni szoktunk, ezzel megy a trükközés.

Ugyanis nem úgy vannak felsorolva tételesen a vásárolt áruk, hogy pl.

kifli - x Ft

sajt - y Ft,

ahogy pl. egy CBA-s vagy Tesco-s, vagy bármilyen normális pénztárgépi blokkon, hanem ilyen semmitmondó tételek vannak, hogy:

Gyűjtő1 - x Ft

Gyűjtő2 - Y Ft

Gyűjtő3 - Z Ft

stbstb.


tehát nem lehet tételesen beazonosítani az árukat, hogy mit mennyiért számoltak el, és az árukra is csak elvétve van ráírva, mi mennyibe kerül.


Szóval a kérdés, hogy ez szabályos-e így? Elég sokat vásárolunk ott, szóval ha átvágnak, akkor elég sok pénzem rámegy..



2014. márc. 17. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szabályos, nem kötelező ráírni a termék nevét.
2014. márc. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ.

Még annyi, hogy az szabályos, hogy nincsen a cuccok 70-80%-a felcimkézve?

2014. márc. 17. 15:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Az árat valamilyen formában fel kell tüntetni, de nem kell minden terméket felcímkézni, elég ha a polcon, vagy egyéb módon jelezve van az ára.
2014. márc. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!