Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felmondás szóban vagy egyből...

Felmondás szóban vagy egyből írásban?

Figyelt kérdés
Mennyi felmondási időhöz ragaszkodhat a munkáltató? Április 1-jén már kezdenem kell a másik munkahelyen.Persze ezt a jelenlegi munkáltatóm nem tudja
2014. márc. 16. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen írásban. Hogy mennyi a felmondási idő, az meg a szerződésedben benne van. Az előző munkahelyemen 1 hónap volt, de hónap közepén szóltam, és hónap végével elengedtek. Most két hónap a felmondási időm, sztem elég nagy szerencse kell ahhoz, hogy két héten belül eljöhess. Hacsak nem vagy próbaidős, mert akkor indoklás nélkül azonnali hatállyal felmondhatsz.
2014. márc. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok próbaidős, 1.5 éve dolgozom itt. remélem el engednek nem úgy van, hogy csak 2 héthez ragaszkodhat? vagy rosszul tudom...
2014. márc. 16. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:

# 2:


Rosszul tudod. A felmondási idő felében munkaadói rendes felmondás esetén köteles felmentetni a munkavégzés alól.

2014. márc. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor 2hetet dolgoznom kell és utána. Ki kell adják a papírjaimat?
2014. márc. 16. 17:07
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4:


Valamit félreértettél. MunkaADÓI rendes felmondás esetén kell elengednie a felmondási idő felében. Tehát, ha a MUNKAADÓ mond fel neked.


Itt most munkaVÁLLALÓI rendes felmondás történik, tehát a 30 naphoz ragaszkodhat, hogy ledolgozd.

2014. márc. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
óóó tényleg nah azért remélem elengednek 2 hét után... :(
2014. márc. 16. 17:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs már rendes felmondás. Felmondás van, amely egyoldalú jognyilatkozat.

Ha te mondasz fel, akkor a munkáltató kötelezhet a felmondási idő ledolgozására. Ez ellen nem tudsz mit tenni. Próbálj megegyezni velük.

2014. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!