Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vettem egy telefont interneten...

Vettem egy telefont interneten es lehet hogy atvertek?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy Iphone -ot egy magyar de Indoneziaban elo embertol. A telefon ara 115ezer foring plusz 8ezer a postakoltseg. Ebbol azt mondta h 31ezret elore kell utalni amit megtettem facebookon tartottam vele a kapcsolatot de egyszer csak nem tudtam neki uzenetrt kuldeni(szerintem letiltott) A hirdetes az aprodon volt de onnan is levette a hirdetest. A facebook neve henriette gold volt...(nemtudom van e egyaltalan ilyen nev foleg hogy ahova utaltam a penzt ott a nev hunyor eniko volt.) Nem tudom mig lehe ilyenkor tenni a szamlaszam es a nev megvan tudom igazolni h elkuldtem a penzt es nagyjabol ennyi. Segitsetek letszi! (A holgy kepet is kuldott a telefonrol...mar most utolag gyanus h azt mondta bontatlan az egyik kepen pedig fel volt bontva ex ugy volt fotozva meg volt egy kep h be van csomagolva rajta a cimmel...ahogx fel adta...elvileg.

2014. márc. 15. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Átvert! tehetsz feljelentést a rendőrségen, de kb le fognak sz@rni magasról. Max akkor van esélyed, ha több embert átver, és csoportosan tesztek feljelentést.


Így jár akinek nem jó az itthon kapható iphone, hanem neki kibszott Indonéziából kell egy telefont rendelnie, hogy még véletlenül se lehessen utánamenni.


egy szó mint száz: rábsztál, remélem jó tanulópénz volt.

2014. márc. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez nagy hülyeség volt. Sajnos átvertek és semmit sem tudsz tenni.
2014. márc. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tele van a net az ilyen átverésekkel, te meg szépen benyaltad.

Így jártál igyál hideg vizet a pénzre. Semmi esély, hogy vissza kapd.

Ha elkapnák is a csalót, akkor is polgári peres úton tudnád csak visszakövetelni.


De amíg láma van, addig lámavadász is lesz.

2014. márc. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Rendeltem egy Iphone -ot egy magyar de Indoneziaban elo embertol. A telefon ara 115ezer foring plusz 8ezer a postakoltseg."


Gratulalok! Bontatlanul ez meg az indonez arakhoz kepest is irrealisan alacsony. Szerintem is megerdemelted!

2014. márc. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vaterán 354 iphone van töröttől az újig.. Ezekből végül is lehetetlen választani. Indonéziából kell rendelni...
2014. márc. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 22:03


Áááá nem értesz te ehhez. Indonéziából rendelve jobban lehet vele menőzni.

Amúgy meg a vaterán 1.5x annyiba kerülnek és ugy aki spórolni akar az így jár, de főleg nem gondolkodik ezek szerint.

2014. márc. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a helyzet kis pajtás, erre rába*****sztál :)


Hiába deríted ki, melyik magyar rejtett munkaerő vert át, ezen összeg belefér a legális lopás kategóriába, tehát max 6 órát tarthatja fogva a rendőrség érte (bilincs és zárka kizárva, kizárólag kihallgatás). Az utazási költségeit téríteniük kell, étkezésről, innivalóról gondoskodniuk kell, ezért inkább csak papíron történik a megdorgálás is...


A legális lopás 50 000 jelenleg, tervezik a felvitelét 200 000-re! Tehát ha te keresel havi 199 9990-et nettóban bárki büntetlenül elveheti tőled...

2014. márc. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!