Miért van az, hogy egy külföldi Tescóban nem kell fizetni a nylonszatyorért, a magyar emberrel meg kifizettetik?
A külföldi Tescoban a magyar embernek sem kell kifizetnie, az itthoni Tescokban pedig a külföldieknek is kell fizetnie érte.
Lehetséges, hogy az a különbség, hogy külföldön nem kerül annyiba a nylonszatyor és termékdíjat sem kell fizetniük, mint itthon.
Jól írja az #1-es. Mo-n termékdíj néven "adót" vetettek ki a szatyrokra.
Hivatalosan környezetvédelmi okokból vezették be, de természetesen itt is a pénzbehajtás a fő szempont.
Környezetvédelmi okokból, és cáfolnám a 2-es hozzászólót.
Amióta pénzbe kerülnek, én szinte mindig viszek magammal másféle, nagy méretű táskákat pakolni. Pedig ki tudnám fizetni..
Így én egy év alatt havi 2 vásárlással számítva X alkalmanként 5 szatyor 12 hónapra, összesen évi 120 szatyorral kevesebbet használok el. Ha vagyunk még így legalább 1000-en, ami azért igencsak minimális egy 2000000 fős városban, ez kapásból évi 120 000 -rel kevesebb elhasznált nylon szatyor. Ennyit biztosan megérez a környezet.
"A termékdíjnak az volna a célja, hogy az abból befolyt pénzt környezetvédelmi célokra (pl. a szatyrok újrahasznosítására) költse a kormány. Ehhez képest egy árva újrafeldolgozó üzemet nem nyitottak az elmúlt 10 évben (csak magáncégek) és "
Te szerencsétlen! Szerinted a magáncég miért nyílik? Csak úgy, jófejségből sok száz milliót elkölt valaki, hogy legyen egy feldolgozója, ami aztán ingyen segít a környezetnek?
Hát nem. Állami pénzt kap érte, súly alapján.
Azt az állami pénzt, amit a termékdíjas adóból szed be a kormány..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!