Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 13. 000. 000 Ft-ot szeretnék...

13. 000. 000 Ft-ot szeretnék váltani euróra. Még viszem a személyi igazolványomat is. És hogyan ellenőrizhet a NAV (Nemzeti Adó és Vámhivatal)?

Figyelt kérdés
2014. márc. 1. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Te tenyleg most akarsz Eurot valtani 13 millaert? Ugye nem komoly? Ember, 310 forint 1 EUR jelenleg, ennyi penznel millios bukta lehet ha akar csak 20 forintot lejjebb megy...


Egyebkent a NAV a penzvaltotol fog jelentest kapni, annak alapjan siman ellenorzest kaphatsz, hogy honnan volt a 13 millio. Javaslom elore telefonalj oda akar ket nappal elotte, mert nem biztos hogy lesz naluk egyszerre ennyi penz. Ja es vigyel testort magaddal (komolyan gondoltam, legalabb valami eros es nagydarab haverodat).

2014. márc. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
csak Budapesten legjobb valutahelyek vannak, mert majdnem egyforma a vételi és az eladási ár (www.valutacentrum.hu)! Tehát majdnem naponta többször változik az árfolyam. És tudok nyereséget csinálni :) Szerintem nem rossz...
2014. márc. 1. 22:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt azéry vedd figyelembe, hogy az átváltásnak általában költsége is van (tranzakciós adó 0,3%, max 6000 forint), továbbá ha üzletszerūen csinálod, akkor az (esrtleges) nyereség után adóznod kell.

Az mrg egy más kérdés, hogy egyáltalán van e a váltókbam ennyi pénz és egyébként mennyire kockázatos.

2014. márc. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jol mondtad! Persze tudom a tranzakciós illetékekrôl. De a nyereség nagyobb lesz, mint tranzakcios illetéknél. Valóban 13 millio ft-tal egy év alatt kb. 155-szor lehet valutázni és akkor kb. 30-32% vagyont nyerhet. (azaz 4.100.000 ft) :) és kivül pedig 930.000 ft elmehet (155x 6000 ft kezelési koltség díj)
2014. márc. 1. 23:49
 5/11 anonim ***** válasza:

ehhez nem kell kp, feltalálták már a valutatőzsdét is, ahol akár naponta 155x is válthatsz, és napi 4 milliós hasznod is lehet...

(vagy 1 nap alatt elbukod az egészet, ami a valószínűbb scenárió)

2014. márc. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem naponta valutázás, hanem 1 év alatt kb. 155-szor lehet valutázni (havonta 13-szor valutázás bármely napokon) és aztán 1 év múlva kb. 30-32%-ot nyerhet azaz kb. 4.100.000 ft-ot! mert tudod, hogy mindennap jól változik az áfolyam (erősödik az euró, másnpap pedig kicsi gyengül az euró) mindennap jól figyeltem a árfolyam diagrammot (www.valutacentrum.hu) mert én fél éve érdeklődöm a tőzsdét :)
2014. márc. 2. 08:36
 7/11 anonim ***** válasza:

A valutaárfolyamok nem fognak neked kétnaponta akkorát változni, hogy minden alkalommal haszonnal szállj ki belőle. És akkor még nem beszéltünk a pénzváltók jelentési kötelezettségéről (meg arról se, hogy a valutaárfolyamoknak a tőzsdéhez semmi köze sincs, de ez már csak a hab a tortán).

Ekkora összeggel ennél sokkal komolyabb dolgokkal kellene foglalkozni.

2014. márc. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valaki nagyon rafkósnak képzeli magát. Szánalmas.
2014. márc. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A 1. válaszodban azt írtad, hogy ,,Egyebkent a NAV a penzvaltotol fog jelentest kapni, annak alapjan siman ellenorzest kaphatsz, hogy honnan volt a 13 millio.'' Na most mondok neked! 2008. szeptember óta dolgozok egy vállalatnál és sikerült összegyűjtöttem 11 millió ft-ot 5 és fél év alatt. (csak fizetésből kaptam) és van nekem 5 db adóbevallásos papírom (évente szereztem a munkahelyemtől). Szerbiában eladtam a földet, és kaptam 2 millió ft-ot. Plusz van nekem hivatalos papírom is. Én 100%-osan mutatni fogom az 5 db adóbevallásos papíromat a NAV ellenőröknek, hogy hogyan szereztem a 13 millió ft-ot. :) Egyébként nincs probléma :)
2014. márc. 10. 14:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Még mindig több sebből vérzik az elgondolás.


Ha üzletszerűen csinálod (márpedig a kétnaponkénti váltogatás erősen annak minősül), akkor adóznod kell a nyereségből.


A pénzváltóknál a nagy összegű tranzakció készpénzigényét 1-2 nappal korábban jelezni kell. Honnan tudod azt ma, hogy melyiküknél jelezd holnaputánra az igényedet 40-45 ezer euróra? Több pénzváltónál is bejelented egyszerre? Ezt max kétszer fogod eljátszani velük, és utána annak a cégnek az összes fiókja tudni fogja, hogy téged nem szabad komolyan venni. A készpénzszállításnak horribilis költségei vannak.

2014. márc. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!