Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lenne a zálogházzal és a...

Lenne a zálogházzal és a törtarany felvásárlással kapcsolatban egy kérdésem?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értek az ilyenhez, most csinálok először ilyet, segítsetek légy szíves!


Találtam hónapokkal ezelőtt egy arany gyűrűt. Nincs rá szükségem és most kéne a pénz, arra gondoltam, hogy eladom. De nem tudok ezzel kapcsolatban semmit.


Ha törtaranyként adom el, mennyire éri meg? A zálogházzal kapcsolatban pedig azt szeretném tudni, hogy ha én most beviszem ezt a gyűrűt és nem szeretném kivenni, akkor is ugyanannyi pénzt adnak, mint amikor ki szeretném venni? Kell ilyenkor fizetnem valamit? Egyáltalán lehet olyat, hogy beviszem és ott hagyom? Zálogház vagy törtaranyként éri meg jobban? Mit csináljak a gyűrűvel?


2014. febr. 23. 23:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha el akarod adni akkor ne gondolkozz zálogosításban mert ott kölcsön adnak érte ezért alacsonyabb szorzót

alkalmaznak mert ha nem váltod ki akkor tovább kell értékesíteniük.Vagy pedig kérdezd meg hogy foglalkoznak-e felvásárlással és mennyit adnak aznap grammjáért.A másik lehetőség hogy elmész ékszerboltba és ott érdeklődsz felvásárlásról vagy ha van az adott településen arany felvásárló akkor elviszed hozzá.

2014. febr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. febr. 27. 23:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!