Ti bevállalnátok?

Figyelt kérdés
Egy olyan melót, ami két hétig tart (elmondásuk alapján), egy alakuló pártnak kellene aláírásokat gyűjteni, és ezért kapnátok pénzt, de a megszabott aláírásnak meg kell lennie, ha kell, este, ha kell, hétvégén. Állítólag jól fizet, de ez gondolom annyifelé oszlik, ahányan részt vennénk az aláírás gyűjtésben, és a "fizetésünkből" lejönne az elautókázott benzinpénz. Ráadásul azt sem mondták meg, melyik párt nevében kellene aláírást gyűjtögetnünk, de az én személyes adataimat már rögtön első napon kérték (nem adtam meg persze). Ti bevállalnátok egy ilyen bizonytalan melót?

2014. febr. 17. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, a végén még pénzt kapnál. Egyszerű ha látsz benne fantáziát a benzin pénzt beáldozod az aláírásokat meg akkor adod át, ha kifizetnek.
2014. febr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én egyik évben választások előtt közvéleménykutató cégnél voltam kérdezőbiztos kétszer 3 napot, valami olyasmit mértek, hogy a kampány során hogy változik a várható szavazat az egyes pártokra. Rendesen szerződést kötöttek, és rendesen kifizették a munkdíjat.

Szerződés nélkül semmibe ne kezdj bele. (De lehet, hogy az adataid a szerződéshez kellettek volna.) A szerződésben legyen leírva, hogy mennyi aláírást kell gyűjteni, és ezért mennyi pénz jár, és max. mennyit vonhatnak le benzinre. (Ez nekem fura, inkább az szokott lenni, hogy ha saját kocsival mész, kifizetik pluszban a benzinpénzt, de ezt is a szerződés szerint.)

A szerződést pedig csak veled kötik, tehát az a fizu csak a tied, nem oszlik ötvenfelé.


Ha épp ráérsz, nincs más dolgod, akkor szerintem nem árt megragadni a lehetőséget, hogy keresel egy kis pénzt.


Viszont nem tudom, mások hogy vannak vele, én kopogtatócédulákat minden évben adtam, de soha nem írok alá semmit. Most sem fogok.

Szerintem nem lesz könnyű aláírást gyűjteni.

2014. febr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De itt egy konkrét párt nevében kellene menni, csak el sem mondták, melyik nevében. Egy szóval sem említették, hogy lenne szerződéskötés, azt mondták, kp-ban adnák a pénzt, de a benzint levonnák, és ha nincs meg a kellő mennyiségű aláírás, akkor nincs lóvé sem (ráadásul akkor logikám alapján buktad a benzinpénzt is, mert azt mindenképpen neked kell megfizetned, és szó sem volt róla, hogy utólag kifizetik.
2014. febr. 17. 13:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Szóbeli szerződés is szerződés épp a politikusoknál ér a legtöbbet. :))
2014. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!