Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kik kaphatnak 2014-ben lakhatá...

Kik kaphatnak 2014-ben lakhatási támogatást?

Figyelt kérdés
Olvastam erről a lehetőségről, de számomra nem teljesen egyértelmű a dolog. Tudom, hogy kaphat, az, aki legalább 3 hónapja munkanélküli. Én nem vagyok munkanélküli, de szeretnék egy budapesti állást megpályázni, jelenleg Debrecenben élek. Ha sikerül a pályázat, jogosult vagyok lakhatási támogatásra?
2014. febr. 7. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Legfőképpen idősebb embereknek szoktak adni, akiknek alacsony a nyugdíjuk -
2014. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Méltányossági alapon bírálják el.


Nem hiszem, hogy egy debrecenit fognak támogatni, aki feljönne pestre bulizni..

Ha Mucsajborzasztón laknál, talán, de Debrecenben is tutira lenne munka. Ha te mégse ott szeretnél dolgozni, az már az egyéni luxusod, fizesd magad.

2014. febr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló: Bár nem írtam, de 41 éves vagyok, úgyhogy a bulizásból régen kinőttem! Nem jókedvemből mennék másfele dolgozni, hanem mert itt kevés a pénz. Nem tudom, hová való vagy, de szólok, hogy Debrecenben sincs normális meló, ha nincs diplomád vagy használható nyelvtudásod. Van viszont közmunka 47 000-ért, meg "Újra tanulok"-kártya.

Egyébként ezt találtam a Lakhatási támogatásról:

"A lakhatási támogatás 2014-ben is igényelhető. Célja, hogy a támogatásban résztvevők munkaerő piaci helyzetén javítson oly módon, hogy a munkavállaló részére megpróbálja lehetővé tenni az otthonától nagyobb távolságban végzendő munkába járást anyagi ösztönzés formájában.


A támogatás vissza nem térítendő.Csak belföldön és csak belföldi ingatlanra adható.


Igénybevevő lehet:

1.: Aki legalább három hónapja álláskeresőként nyilvántartott, vagy pályakezdő álláskeresőként nyilvántartott, vagy csoportos létszámleépítésben érintett.

2.: Minimum hat hónap időtartamra szóló és heti 20 óra vagy azt meghaladó munkaidejű munkaviszony vagy közalkalmazotti jogviszony létesítése, amely esetében a munkavállaló állandó lakóhelye és a munkavégzés helye 100 km-re (vagy több) van egymástól, vagy a munkavégzés helye és az állandó lakóhelye között naponta – tömegközlekedési eszközzel – történő oda- visszautazás ideje összesen a 6 órát túllépi."

Mostmár csak az nem világos számomra, hogy aki a 2. pontnak megfelel, tehát elmegy a jelenlegi lakhelyéről dolgozni, annak munkanélkülinek kell lennie; vagy bárki lehet?

2014. febr. 8. 03:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kötelező a 3 hónap álláskeresési regisztráció (én így értelmezem), de nem tudom biztosan. Ez engem is érdekelne.


Lehet azt kellene csinálnod, hogy 3 hónapig nem bejelentettként dolgozol (mondjuk ez lenne a próbaidő és addig bejelentkezel álláskeresőnek) és csak utána kötitek meg a munkaszerződést. Bár nem tudom, hogy a munkaadók mennyire mernek ilyet csinálni.:) De ez függ ugye a munkatípusától is. Nyilván egy bolti eladónál ezt nem lehet megcsinálni mert bármikor jöhet egy ellenőrzés de egy irodai munkánál eltudnám képzelni. Ellenőrzéskor max azt mondják hogy csak melegedni jársz oda vagy netezni.:D

2014. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem nem, hiszen előtte nem voltál munkanélküli. Így ezzel nem a munkanélküliséget csökkentik, hanem jobb keresethez segítenek (amit persze megértelek, hogy fontos számodra), de ez a pályázat munkanélkülieket és pályakezdőket támogat. Tehát ha ezzel szeretnél élni, fel kell mondanod, 3 hónapig munkanélkülinek lenned, megpályázni egy új munkát (és meg is kapnod) albérletet találnod (ahol hivatalosan is bejelentenek, adóznak utánad) majd csak ezek után adhatod be a lakhatási támogatásra a kérelmet, ami persze kérdéses, hogy sikeres lesz-e. Szerintem kicsit rizikós, én nem kockáztatnék, de nyilván én nem ismerhetem a helyzetedet, így nem is ítélhetem meg. Bárhogy is döntesz, sok szerencsét kívánok!
2014. jún. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!