Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit írjak az ügyvédnek, ha...

Mit írjak az ügyvédnek, ha egyszerűen nem tudom fizetni azt az összeget, amit ők kérnek?

Figyelt kérdés

Sajnos anyagi és egészségügyi okok miatt nagyon sokkal elcsúsztam a közös költséggel. Ráadásul a munkahelyem is megszűnt. A társasház feljelentett, az ügyvéd azt írta, hogy fizessek ki egybe 100.000 ft-ot (még ha lenne munkám akkor se tudnám ezt így egybe kifizetni), a maradékot havi 20e ft-jával, mellette az aktuális havi közös költséget.

Ilyenkor mit tehetek? Írjam meg neki, hogy ennyit nem tudok vállalni? És ha azt írja, hogy sajnálja, de ennyit kell fizetni, kevesebbet nem fogadnak el, akkor mit csináljak? Én rendezni szeretném a tartozást, de ha találok is munkát ennyit nem tudok sajnos fizetni havonta. Van egy hitelem is sajnos. Ha bíróságra viszi, vagy nem tudom hogy ez hogy működik, akkor annak a költsége is rám hárul, így egyre több és több a tartozás. Milyen lehetőségeim vannak?



2014. febr. 6. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Önkormányzattól támogatást nem tudsz kérni?

(lakhatási támogatás)

2014. febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
részletfizetési kérelmet írj
2014. febr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Részletfizetési kérelmet már egyszer írtam, azt amit tudtam volna vállalni, arra írtak egy választ, hogy ők meg a fenti összeget kérik egybe befizetni (100.000 Ft egybe, havi 20e részlet, havi 10e aktuális közös költség). Végül is az általuk felajánlott részletfizetési lehetőséget nem tudom elfogadni. Vagyis elfogadom, de fizikailag képtelen vagyok ennyit fizetni.


Első: köszönöm, ennek utánajárok. Gondolom ez egy másik támogatás, mert egyszer már voltam bent, és akkor egyféle segítséget tudtak ajánlani. Mégpedig azt, hogy a tartozás 70%-át kifizetik, de utána minden egyes hónapban (azt hiszem évekig) egyetlen egy számlával sem maradhatok el (pl egy 3000 ft-os internetszámlával sem!!), mert akkor egybe visszakérik a befizetett pénzt. Ez még nem is lenne annyira rossz, de sajnos a mai Magyarországban elég kockázatos bevállalni előre több évre, hogy az összes számládat kifizeted minden egyes hónapban. Itt még a 2 hónapos elcsúszást sem engedik.

De rákérdezek erre, amit ajánlottál, köszönöm.

2014. febr. 6. 15:22
 4/8 A kérdező kommentje:

A lakhatási támogatás majd akkor adják, ha legalább 3 hónapja regisztrálva vagyok, mint munkanélküli.


A segítségkérés még áll. Mit írjak az ügyvédnek? Ajánljak újra egy új részletet, amire majd megint visszaír, hogy nem fogadják el? Vagy fogadjam el, de ha nem tudom fizetni, akkor nagyobb gáz lesz, vagyis gondolom kamatot is raknak rá. Szóval hogy lehetne megegyezni egy ügyvéddel?

2014. febr. 10. 15:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fizesd be valamennyit amit bírsz, átutalás közleményben írd bele "egy összegű tartózás törlesztés". Fizesd az általad fizetni bírt törlesztőket és a havi költséget, de azt minden hónapban. Ebben az esetben a tőke amivel tartoztál megváltozott és mivel a fizetési hajlandóság meg van, nincs sok értelme bíróságra vinnie az ügyet. Ha még is megteszi attól sem kell félni. Elsősorban szokták kérni a tartozás terhelését az ingatlanra, amikor megkapod a bíróságtól a papírt kifogással élsz. ekkor lesz egy tárgyalás, a bírónak benyújtod a fizetések igazolását és azt mondod mindent megtettél a tartozás rendezésére a közös képviselet ennek ellenére bíróságra vitte az ügyet ezzel külön költséget okozva neked, kéred a teljes költségmentességedet, az általad fizetni bírt részletek elfogadását a képviselettől és azt hogy szüntessék meg az eljárást hiszen a tartozás kifizetése folyamatban. Azt is kérd hogy a felmerült költséget állja a képviselet, mert nem lett volna rá szükség. A bíróságok leterheltek 90% hogy lezárja az ügyet és egy fillért nem kell pluszba fizetned csak a tartozást.
2014. febr. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 10. 22:30
 7/8 A kérdező kommentje:

A kérdés, miszerint mit írjak az ügyvédnek még aktuális.


Sajnos kirúgtak a munkahelyemről, így nem tudok befizetni most kisebb összeget sem. Írjam meg az ügyvédnek, hogy munkanélküli vagyok, de szeretném fizetni, csak még várjanak 1-2 hónapot? ezen kívül azt is fel ajánlanám a társasháznak, hogy elvállalom a ház takarítását, aminek a fizetéséből tudnám rendezni a tartozást.


A lényeg, hogy próbáljak egyezkedni e-mailon az ügyvéddel? Vagy inkább fizessek be mondjuk 3000 Ft-ot (ami röhejes összeg) és húzzam a levelezést addig, míg nem tudok normálisabb összegeket fizetni havonta?


Nem akarom elsumákolni a dolgot, de mi van ha ezt megírom az ügyvédnek, és úgy gondolják, hogy én nem akarok fizetni, azért irkálok nekik és bíróságra viszik az ügyet. Mivel még nem tudtam befizetni kisebb összeget sem, ezért a bíró nem azt fogja látni, hogy próbálok fizetni. Mi az istent csináljak?

2014. febr. 18. 14:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Írni írhatsz, a kommunikáció fontos, de mindenképpen bíróságra fogják vinni az ügyet, ha fizetésképtelenek állítod be magad. A ház érdeke és az Ő kötelessége, hogy a közös költséget beszedje a nem fizetőkkel szemben eljárjon, ha nem ezt tenné akkor nem végezné jól a munkáját és megkárosítana téged is mint lakót. A fizetési hajlandóság fontos még ha nevetséges is az összeg, viszont nem fogja akadályozni az ügymenetet. A takarítós ötlet jó, próbáld meg.
2014. febr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!