Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A gyed-böl vonhatnak le...

A gyed-böl vonhatnak le tartozas miatt? Az ugye nem vonhato kereset?

Figyelt kérdés
igaz kicsit magas mert nekm a max gyed van.akkor ez hogy megy?
2009. dec. 1. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy tudom, hogy a GYES nem terhelhető (kölcsönszerződésnél sem vehető figyelembe), a GYED viszont igen. GYED-re adnak hitelt is... Tehát előfordulhat, hogy levonnak belőle, de biztos, hogy az egészet nem vonhatják le, csak az X százalékát.
2009. dec. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

GYesre tuti nem adnak hitelt, kérdeztem, de a gyedre nem esküszöm. Szerintem az is gyermekellátási összeg, tahát nem lehetne, de mivel magasabb, lehet vonnak...

Kérdezd a tbt.

2009. dec. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Attól függ, hogy bankszámlára kapod-e, vagy sem. Ha bankszámlára akkor bármennyit levonhatnak belőle, akár az egészet is. Annak, hogy kaphatsz-e rá hitelt vagy sem nincs köze ahhoz, hogy vonhatnak-e belőle vagy sem ebben az esetben (bankszámlás).
2009. dec. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hitelt GYED-re biztosan adnak, GYES-re biztosan nem. Tudom, mert foglalkoztam ilyesmivel. (Hitelre vásárlás.)
2009. dec. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Attól függ. Nekem a lakáshitelünket a bankszámlámról vonták a fizuból, mióta megszületett a fiam a gyedből is levonják ugyanugy,pedig több,mint a fele. Tehát,ha ilyen szituban érted,akkor levonják,nem érdekli őket,csak hogy a számlán legyen a pénz. Ha egyszeri tartozásra gondolsz, pl apeh tartozás,akkor szerintem csak bizonyos százalékát vonhatják le. Azt hiszem 30%-át a gyed összegének.
2009. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!