Egyetemi tanulmányaim mellett szeretném képezni magam a közgazdaság világában. Mit érdemes tanulnom? (A többi lent. )
Munka- és szervezetpszichológia mesterszakos hallgató vagyok. Az iskolai képzésünk sajnos szinte egyáltalán nem fektetett hangsúlyt a közgazdaságtan oktatására, és én ezt hátránynak érzem. Komolyan szeretném képezni magam. Szeretném érteni, hogyan működik egy ország gazdasága, mi az a pénz, honnan jön, hova megy, mi adja az értékét; az országok hogyan hatnak ki egymásra, hogyan lehet modellezni a kereskedelmet, és végül kifejezetten érdekelnének a különböző befektetések és a tőzsde. Erős, gyakorlatban is alkalmazható alapokat szeretnék, minderre még másfél évem van nagyjából.
A legjobb az lenne, ha könyvcímeket, esetleg tantárgyneveket tudnátok mondani. (A tantárgynév arra jó, hogy rákeressek tematikákra, de ha a BME-GTK-n futó, szabadon felvehető tantárgyakat tudtok ajánlani, annak külön örülök.)
A közgazdaság egy külön szakma.
Ha tényleg erős alapokat szeretnél ebből tenni, akkor irány egy 7 féléves közgazdász BSC diplomás szak.
Végezhetsz OKJ-s számvitelt, könyvelőit, de annak a színvonala katasztrofális. Ha az alapján kellene ma könyvelnem, hát megnézhetném magam.
Amúgy meg ha jól rémlik, valami kérvény segítségével lehet kérni, hogy áthallgathass más képzések tárgyaira. Kezdetnek ajánlom a mesterszakos Üzleti Gazdaságtan tárgyat, Közösségi Gazdaságtan, Dr. Andor György által. Meg van olyan hogy Makrogazdasági Pénzügyek.
Ezeket a kérvénnyel kreditértéken szabadon választott tárgynak beszámítják, ha alapból nem lenne az.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!