Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az álláskeresési járadék...

Az álláskeresési járadék meddig jár?

Figyelt kérdés
Egy éve pályakezdő munkanélküli vagyok, így megigényeltem az álláskeresési járadékot. Ez meddig fog pontosan járni nekem?

2014. jan. 12. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Álláskeresési járadék minimum 36 napig, maximum 90 napig jár attól függően, hogy legalább 360 nap munkaviszonyod volt előtte, az igénylést megelőző 3 évben.


Ha pályakezdő munkanélküli vagy, akkor álláskeresési járadékot nem fogsz kapni.

2014. jan. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem akarlak elkeseríteni, de ha nem dolgoztál sosem, akkor nem fogsz kapni egy fillért se...


Az ellátás nem szociális alapon, hanem biztosítási elven jár abban az értelemben, hogy jogosultsági idő szükséges hozzá (munkaviszony vagy vállalkozói jogviszonyban töltött idő és járulékfizetés). Ahhoz, hogy az álláskereső álláskeresési járadékban részesülhessen, a törvényben meghatározott mértékű jogosultsági idővel kell rendelkeznie, amin azon munkaviszony, közfoglalkoztatási jogviszony, vagy egyéni illetőleg társas vállalkozói jogviszony tartamát értjük, amelyet az álláskereső az álláskeresővé válást megelőző három év alatt szerzett. Valamennyi jogviszony esetében legalább 360 nap jogosultsági idővel kell rendelkeznie az álláskeresőnek ahhoz, hogy az álláskeresési járadékra jogosult legyen.


Az álláskeresési járadék folyósításának időtartama ennek megfelelően minimum 36, de legfeljebb 90 nap (10 nap jogosultsági idő felel meg 1 nap járadékfolyósítási időnek).

2014. jan. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már jár nekem 3 hónapja, de nem tudom meddig fog járni, erre lennék kíváncsi. Sajnos hiába kerestem az álláslehetőségeket sehová nem vesznek fel, nagyon telített a szakmám.
2014. jan. 12. 16:02
 4/5 A kérdező kommentje:
lehet hogy nem így hívják ezért van ez a kavarodás. Aktiv korúak járadéka pontosabban amiről szerintem én beszélek és amit én kapok 3 hónapja már.
2014. jan. 12. 16:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Aktív korúak ellátása, azon belül is foglalkoztatást helyettesítő támogatás.

A határozatban, amit a megállapításáról kaptál, benne van, hogy meddig jár.

1 éven belül fogják felülvizsgálni, hogy továbbra is jogosul vagy-e rá.

Közben bármikor behívhatnak közmunkára.

2014. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!