Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit vehetnék a zsebpénzemből?

Mit vehetnék a zsebpénzemből?

Figyelt kérdés

Már 32000 Ft-om van, szerintem ez már elég sok pénz. Minden héten 1000 Ft-ot kapok. De nincs semmi célom, hogy mire gyűjthetnék...

Laptopom van, telefonom van, bár nem a legújabb, de ezért van laptopom. Gondolkodtam egy Ipad-en, de a barátnőm ma kapott, és biztosan irigykedne, ha én is vennék egyet. Semmi tervem nincs. Valami drágábbra gondolok...

Esetleg vannak olyan játékok (mint pl. Sims), ami elmegy laptopon is?

Bármi ötletre kíváncsi vagyok! :)

14/Lány


2014. jan. 10. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
A pénz adása mellett a szüleidtől nem kapsz tanácsokat arra nézve, hogy mit csinálj a pénzzel, vagy nem tanítanak arra hogy hogyan tanulj meg bánni a pénzzel felnőtt korodra?
2014. jan. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hidd el, tudom hogy hogyan kell bánni a pénzzel. Viszont tavaly kértem egy fényképező gépet, és közölték hogy nem, mert drága és nincs is szükségem rá. Akkor döntöttük el, hogy kapok zsebpénzt és abból azt veszek, amit akarok. A kérdésben nem azt kértem, hogy oktassatok ki, hogyan kell bánni a pénzzel. Azt kérdeztem, hogy mit tűzhetnék ki a célomnak. De azért kössz...
2014. jan. 10. 09:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Látszik mennyire értesz a pénzkezeléshez!!!

Csak az a baj ha értenél hozzá akkor nem kérdeznéd, hogy mit vegyél belőle...

De korodból kiindulva ez a szint teljesen érthető úgyhogy én nem bántlak miatta.

2014. jan. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem oktattalak ki, hiszen a létező legfinomabban fogalmaztam meg, amit mondani akartam. Ha kioktatlak, sokkal durvább lennék.


Azt akartam kérdezni, hogy a szüleid ettől függetlenül tanítanak-e pénzügyekre, vagy csak hozzád vágják a pénzt, hogy költsd el minél hamarabb. Eszerint, ahogy elmondtad, tanítanak téged valamennyire.


Nem szeretnél sok pénzt együtt látni majd? Most van 32 ezred. Ez a legtöbb pénzed, ami valaha volt idáig egyszerre, nem? Nem akarsz még többet? Ha nincs ötleted most a pénz elköltésére, akkor várj egyszerűen. Nem mi fogjuk megmondani, hogy ebből most fényképezőt vegyél, vagy bármit, hanem majd te fogsz rájönni magadtól.

2014. jan. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Véleményeim szerint elég jól értek a pénzhez, mondjuk vásárlásnál. Tegnap voltunk anyummal, a boltos nő meg rengeteg ruhát mutatott, de én az árát kérdeztem. Egy pulcsi 7 ezer forint volt... Nem szeretek ennyit adni érte, de már jó ideje kinéztem és anyukám megvette nekem. Nem szeretem ha ennyit költenek rám, de igazuk van, nem kapok sokszor ruhát...

Így szeretnék gyűjteni, azokra, amik fontosak, és szeretném őket megkapni...

Rendben, bocsi... Azért köszönöm!

2014. jan. 10. 10:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!