Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A társadalom biztosítást hogy...

A társadalom biztosítást hogy kell intézni?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyok már munkanélküli (lassan másfél) és járok a munkaügyibe, be vagyok regisztrálva meg minden, és tavaly Januárban az önkormányzat átvállalta a TB-m fizetését alanyi jogon. Az lenne a kérdésem hogy most ez januárban idén lejár,és mi a teendő? Meg lehet-e ezt igényelni újra, vagy már nincs járható út, csak az, hogy próbáljam meg fizetni a semmiből (mert munkám az sajnos nincs)? Ha meglehet igényelni akkor azt hol kell megtenni? Megmondom őszintén már nem nagyon emlékszem rá hogy tavaly ezt hogyan intéztem. :\

2014. jan. 5. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Évente lehet újraigényelni, lejárat előtt ne sokkal, csak 1-2 nappal, de inkább utána pár nappal! Önkormányzatnál a szociális osztályon kérni kell egy igénylőlapot, azt ki kell tölteni, valamint be kell adnod majd az igénylőlappal együtt a munkanélkülitől kért igazolást (amiben igazolják azt, hogy regisztrált munkanélküli vagy). Ezeket leadod, majd vársz, hogy küldjék postán a határozatot! :)
2014. jan. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet a válaszodért, így már minden világos! :)
2014. jan. 5. 13:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Lejárat előtt igényeld, mert csak az igénylés napjától vállalják, visszamenőlegesen nem; így a lejárat és az újbóli jogosultság közötti pár napra be kellene jelentkezned eü.szolg.járulék (TB) fizetésre és magad után fizetni.

Már nem az önkormányzatnál kell kérelmezni, hanem a járási hivatalnál.

Ha több mint 1 éve vagy reg.álláskereső, akkor kérelmezheted a foglalkoztatást helyettesítő támogatást.

2014. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én lejárat után kb. 3 nappal adtam be, és az önkormányzaton kellett intéznem! (előző hónap elején). Egyelőre még várom a határozatot.
2014. jan. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság


54. §333 (1)334 A járási hivatal az egészségügyi szolgáltatás igénybevétele céljából annak a személynek állapítja meg szociális rászorultságát,335


a)336 akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-át,


b) aki egyedülélő és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át


nem haladja meg, és családjának vagyona nincs.337


(2)338 A szociális rászorultság igazolásáról a járási hivatal hatósági bizonyítványt (a továbbiakban: bizonyítvány) állít ki. A bizonyítvány hatályossága 1 év. A bizonyítvány tartalmazza a rászoruló személy nevét, lakcímét - tartózkodási engedéllyel rendelkező hontalan személy esetén szálláshelyét -, társadalombiztosítási azonosító jelét, a rászorultság tényét, valamint az igazolás hatályosságát. A bizonyítvány az (1) bekezdésben megjelölt feltételek fennállta esetén ismételten kiállítható.


(3)339 A szociálisan rászorult személyekről a járási hivatal nyilvántartást vezet és a külön jogszabály szerint bejelentési kötelezettséget teljesít az egészségbiztosítási szerv felé."

1993. évi III. törvény


a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról


Ha az önkormányzatban adtad le, akkor vagy az önkormányzattal egy épületben van a járási hivatal, vagy kijár a járási hivatalból az ügyintéző az önkormányzathoz. Sokszor pont az az ügyintéző, aki előzőleg az önkormányzatnál ugyanezeket az ügyeket intézte (csak átkerült az önkormányzattól a járáshoz)

2014. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!