Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Próbaként vennék kis összegért...

Próbaként vennék kis összegért részvényt, hogy meglássam hogy működik?

Figyelt kérdés

Magyar cégnél érdemes vagy külföldinél? Már ha lehet online.


Mik a költségek és mi alapján válasszak?



2013. dec. 26. 05:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Kb. 10-12 évvel ezelőtt egy ismerősöm akart budapesti tőzsdén vásárolni (befektetni), és akkor minimum félmillió Ft-tal lehetett indítani, annál alább be sem engedik a honpolgárt.

Gondolom azóta változott a minimum-összeg-határ is!

Szóval annak kell először utána-nézni, most mennyi a minimum, és akkor el tudod dönteni, hogy az nálad még belefér-e a "kis összeg"-kategóriába!

2013. dec. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Online lehet. Választani a saját tudásod alapján válasz, Te tudod mi a Neked jó. Ha a tudásod kevés tanulj vagy kérj szaktanácsadást. Természetesen ne a bróker cégtől várjad hogy a Neked megfelelőt ajánlja. Általában a nekik megfelelőt ajánlják. Ingyen kevesen segítenek amit megérthetsz, idő még kideríti mi a Neked megfelelő és utána megkeresni a Neked megfelelőt. Az idő pénz. Jótékonykodni olyannal szoktak, aki nem tud magán segíteni. Téged semmi nem akadályoz hogy utána járj. Tehát tanulj vagy fizess.
2013. dec. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs belépési limit. Akár 50 ezer forintért is vehetsz részvényt, vagy kevesebbért.


A lényeg, hogy a részvényeknek van vételi és eladási jutaléka. Ez általában 0,1-0,3%. Tehát ha veszel 100 ezer forintért, akkor a fizetendő jutalékod valahol 100-300 forint körül lesz. Ezért lehet már napjainkban nagyon kis összeggel is tőzsdézni.


Már egy csomó hozzád hasonló kérdezőnek írtam részletes válaszokat a kérdésben, úgyhogy most inkább linkelek pár korábbi kérdést, ahol elolvashatod a korábbi válaszomat, ami átolvasva mostanáig megtartotta az aktualitását. Értelemszerűen az első válaszról beszélek.


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..

2013. dec. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A jutalékon felül van bármilyen költség?

Mint mondjuk a bankban, számlavezetési díj, pénzfelvételi díj, számlára átutalás, stb.?

2013. dec. 26. 13:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Linkeltem a másik kérdésbe írt válaszom. Ott linkeltem a három általam jól ismert brókercég díjait.


A KBC-nél a havi számlavezetési díj 99 forint.

Az Ersténél 0,01%, minimum 125 forint (1 millió forint számlapénznél havi 100 forint)

A Random Capitalnál 0 ft.


De ezekről minden infót megtalálsz ha megnyitod az előző válaszomban linkelt kérdést és ott elolvasod a szintén általam írt első választ, ahol még be is linkeltem a cégek oldalait, hogy ott olvashasd el a pontos árakat.


Készpénzt felvenni nem tudsz innen. Az utalás díja általában a kötelező 0,3% (vagyis a tranzakciós adó). De az is csak a kormány adója miatt annyi, 1-2 éve még 0 ft volt mindenhol.

2013. dec. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged!

(Igen, sajnos öngólt rúgott a mókusvakító bankadóval a kormány, illetve nem öngólt, hanem a népet szívatta meg.)

2013. dec. 27. 02:36
 7/9 A kérdező kommentje:

Elolvastam, egy dolgot nem értek. Mondjuk Erste, akkor ott nem is tudok például amerikai tech. részvényt venni ha jól értem?


Mondjuk szeretnék facebook részvényt - csak példaként - és akkor az erste rendszerében nem is fogok tudni ilyet venni?

2013. dec. 27. 02:43
 8/9 anonim ***** válasza:

A kedvedért egyszerűen beléptem az Erste felhasználómba és megnéztem neked.

Tudsz facebookot venni és minden más amerikai részvényt is. Csak amerikai részvényt venni a Nasdaq-ról vagy a NYSE-ről kicsit drágább.

Nyisd csak meg megint ezt a pdf-et:

[link]

Itt az első oldalon látod, hogy:

"Xetrán kívüli (pl. USA) szabályozott piacra/tőzsdére adott megbízás esetén a megbízás árfolyamértékének 0,9%-a+9.000 Ft, minimum 15.000 forint


Szóval kicsit drága. DE:


Itt az első képen látod, hogy honnan tud listázni az Erste neked. Ezek azok, amiket mondtam. BÉT, ATX (Bécs) és a Frankfurti Tőzsde.


[link]


De ahogy nézem a németeknél is van olyan Frankfurtban, mint nálunk is van a BÉT-en ilyen, hogy BÉTa részvények. Ahol mi is tudunk venni forintért, BÉT-jutalékon 25 európai részvényt (BMW, AXA, Lufthansa, EON, Fiat, Nokia, UniCredit, stb.)

A németeknek is van egy ilyen részlege a tőzsdén, mint nekünk. Ott látod is, hogy az a neve, hogy EU and US selection. Vagyis jó sok amerikai részvény (főleg a híresebbek) elérhető, köztük a Facebook is, a hivatalos állítás ellenére (hogy nem lehet elvileg amerikai részvényekkel kereskedni).


[link]


Alcoa, Amazon, Apple, AT&T, Bank of Amerika, Boeing, Cisco, Citigroup, Coca-Cola, Exxon Mobil, Facebook, First Solar, Ford, General Motors, Goldman Sachs, Google, Harley Davidson, Hewlett Packard, IBM, Intel, Johnson&Johnson, JP Morgan, McDonalds, Microsoft, stb.

És most csak M-ig mondtam de addig sem az összeset, csak a leghíresebbeket, amikről már biztos mindenki hallott.


Ezekkel XETRA-jutalékon (0,45%, minimum 7 euró) tudsz kereskedni, nem pedig amerikai jutalékon (0,9%+9000 ft, minimum 15 000 ft).


Ha nem akarsz kis amerikai, no-name cégekkel kereskedni, amiket senki nem ismer, akkor az Erste is jó választás. Bár bevallom én a KBC-nél nyitottam először számlát, mert ahogy mostanra összehasonlíthattad, ott a legjobbak a kondíciók (külföldre). Az Ersténél csak azért van számlám, mert én is diák vagyok és a diák-értékpapírszámla kedvezményei még vonatkoznak rám is.

2013. dec. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha külföldre mindenképpen ki akarsz nézni (amerikai, európai tőzsdék), akkor a KBC-t ajánlom.


Nekem ahogy mondtam már egyet korábban, két okból van az Ersténél is számlám:

1. A bankszámlám is Erstés, ezért ingyen tudom mozgatni a pénzt (utalni, átvezetni) a bankszámlám és az értékpapírszámlám között, mert mindkettő Erstés.

2. Még diák vagyok ezért vonatkoznak rám az Erste Diák Értékpapírszámla kedvezményei.


Ha neked e kettőből egy sem áll fent, akkor érdemesebb a KBC-vel kezdened, ahogy a jutalékok díjaiból már megállapíthattad, hogy a KBC az olcsóbb a kettő közül.

(A Random Capital meg csak a magyar tőzsdére jó, de arra a legjobb)

2013. dec. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!