Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet interne...

Hány éves kortól lehet interneten rendelni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 17. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyitól, amikor már tudod használni a webshop-okat.
2013. dec. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jogilag 18 éves kortól, azaz a felnőttkor és a büntetőjogi értelemben vett hivatalos felelősségre vonhatóság időpontjától számítva lehet, a gyakorlat azonban tapasztalatom szerint az, hogy a kutya nem kéri tőled a személyit a neten...de ha kérik, akkor is max. annyit, hogy be kell kattintani egy négyzetet, hogy elmúltam 18. A postásnak meg szerintem nincs is joga személyit kérni.


Vagyis lesarkítva a dolog így néz ki: ha van pénzed(vagy ellopod, elkéred, stb. anyuci-apuci bankkártyáját, akkor tudsz rendelni, ha nem, akkor nem. Én még nem láttam postást személyit kérni - de szerintem nem is teheti meg. Se a futár!

2013. dec. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 liliann13 válasza:
#2 a postás kérheti a személyit (tértivevényes/ajánlott levelet nem adnak át anélkül, hogy az igazolvány számât beírnád). De egy futár valóban nem kérheti el. Úgyhogy szerintem nem számít a kor. Persze, hogy a szüleidnek hogy adod be, hogy rendeltél ezt-azt (nyilván az ő pénzükből fizetnéd), az már más kérdés.
2013. dec. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
#3: Nem kérheti, hanem kötelessége elkérni újabban. És nem csak akkor, ha más nevében veszel át küldeményt, hanem akkor is, ha a saját magad nevében.
2013. dec. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!