Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havonta kell folyósítaniuk az...

Havonta kell folyósítaniuk az álláskeresési járadékot a munkaügyi központnak?

Figyelt kérdés

2009 október 1-től regisztrált munkanélküli lettem. Az Észak-magyarországi Regionális Munkaügyi Központ pásztói munkaügyi kirendeltségén regisztráltak. Álláskeresési járadékomat rendben megállapították. Az októberi álláskeresési járadékomból ezidáig csak 27 000 Ft-ot kaptam holott napi 2573 Ft-ot állapítottak meg.


Most november van és álláskeresési járadékomat ebben a hónapban nem kaptam és kérdésemre azt mondták, hogy nem is kapom már meg ebben a hónapban legfeljebb csak december első hetében.


Már beszéltem a központtal is Miskolcon, de azt mondják ebben a hónapban már nem kapom, mivel a pásztói kirendeltségről nem érkezett be hozzájuk az e havi elszámolás.


Véleményem szerint mindenképp jogsértés történt a pásztói munkaügyi kirendeltség részéről, mivel erről hivatalos papírom van aláírással és pecséttel együtt tőlük, hogy járadékomat ki kell fizetniük, ezt pedig ők nem tudták teljesíteni ebben a hónapban.


Időközben banki felszólítást is kaptam emiatt, mivel nem tudtam befizetni havi törlesztőrészletemet.


A bank egy esetleges halasztáshoz mindenképp egy pecséttel és aláírással ellátott papírt kér arról, hogy nem tudták kifizetni álláskeresési járadékomat és emiatt nem tudtam befizetni havi törlesztőrészletemet. Ha esetleg nem hajlandó a munkaügyi központ erről papírt adni, akkor kihez kell forduljak ill. panaszt tenni ellenük?


Ügyem nem tűr halasztást így kérem azonnali válaszukat.


2009. nov. 21. 01:22
 1/1 anonim válasza:
Én is munkanélküli vagyok,és kapom havonta a megállapított járadékot.Az ÁFSZ oldalán tájékozódhatsz mit hogyan,a jogszabályokról,lehetőségekről.Kötelességük papírt adni neked tegyél panaszt az ottani hivatalban.Arra is figyelj mi van a szerződésben hány állást kell keresned,nehogy kiess a pixisből.Ha nincs szakmád tanfolyamra is pályázhatsz.
2009. nov. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!