Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Minden részvénykereskedéssel...

Minden részvénykereskedéssel foglalkozó cégnél lehet tőzsdei részvényindexekbe fektetni vagy csak némelyeknél?

Figyelt kérdés
Pl. ha Dow Jones Industrial indexbe fektetnék, akkor ezt hol tehetem meg?

2013. nov. 9. 09:19
 1/1 anonim ***** válasza:

A részvényindexekbe való fektetésnek több módja van. Vannak a kockázatos, tőkeáttételes lehetőségek. Ilyen például a határidős kontraktus. De ez csak a magyar BUX indexre elérhető szinte minden magyar brókercégnél.

Vannak tőzsdei certifikátok. Ezek tőkeáttételesek, tehát ha a DOW emelkedik 2%-ot és neked 6x-os tőkeáttételesed van, akkor 12%-ot nyersz (de ugyanannyit veszíthetsz is).


A "legnormálisabb" termék az ETF. Ez egy tőzsdei befektetési alap, ami egy tőzsdén kereskedett befektetési alap.

A linkből kitalálhattad, hogy ETF-ek széles körű választéka csak a KBC-nél elérhető.

Az Ersténél pl. csak két ETF van: Mindkettővel a német DAX indexbe lehet fektetni, 2x-es tőkeáttétellel, short vagy long oldalon. A KBC-nél pedig több tucat tőzsdeindex ETF van.


Itt találsz jobb leírást az ETF-ekről, a második linken pedig letölthetsz egy Excelt, amin a KBC-nél elérhető ETF-ek listája van. Nasdaq, DAX, S&P500, Dow Jones és ezekből mindből legalább 3-4 fajta (short, long, 1x tőkeáttétű, vagy többszörös)


Nekem is van index ETF-em, szerintem kiváló termék!


[link]

[link] lista

2013. dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!