Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elműs kérdés, albérlőként...

Elműs kérdés, albérlőként hogy tudnám ellenőrizni, hogy hogy áll az elmű egyenlegem?

Figyelt kérdés

A tulaj nevére és címére érkezik minden számla, amit nekem nem szokása megmutatni. Órák alapján nyilván én is tudok nagyjából számolni, viszont átalányt fizetek és szereti eljátszani a tulaj, hogy sajnos rá kell fizetnem még éves leolvasás után. Idén ahogy számoltam egy minimálbérnyi összeg járna vissza - szerintem. A tulajom nő, én is az vagyok. A bérleti szerződés alapján tudom a személyes adatait és arra gondoltam, hogy telefonban kiadhatom magam a tulajnak, így rá tudnék kérdezni az egyenlegemre.


Nem túl szép megoldás, de magától egy fillért nem adna vissza a tulaj. Nincs tapasztalatom az elművel, szerintetek ez használható ötlet?



2013. nov. 4. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg. Jövő hónaptól meg jelents be, hogy amíg nem láttad a számlát addig nem áll szándékodban egy árva fillért sem fizetni a rezsire. Ha nem tetszik akkor neked úgy is jó, ha nem fizetsz az áramért...
2013. nov. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát én még ilyet életemben nem hallottam. Összesen három albérletben laktam, mindenhol a tulaj nevén maradt a rezsi, viszont a postázási címkét direkt az albérletet adták meg, hogy eleve az én kezembe jöjjön, és lássam, mikor mennyit kell fizetni. Mondjuk albérlőként az átalányfizetésbe sem mennék bele. Mi van, ha elköltözöm év vége előtt, és akár visszajárna pénz, akár többet fogyasztanék? Mindkettőnknek tisztább, ha havonta fizetek az óraállás alapján. A helyedben ragaszkodnék a havonkénti leolvasáshoz, és hogy lássam a számlát.
2013. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha tudod a szerződésszámot is, akkor menni fog, anélkül nem adnak ki adatokat
2013. nov. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom a szerződésszámot, holnap akkor majd hívom őket, kíváncsi vagyok sikerül-e.


Diktálás volt itt is eleinte, de hol én, hol pedig ő csúsztunk a határidőkkel és megbeszéltük, hogy könnyebb lesz az átalányt fizetni. Csak ezt ő elég egyoldalúan kezeli, ígérget, hogy küldi majd a számlát, de aztán az mégse érkezik meg. Mi is hülyék vagyunk, de tavasszal külföldre szeretnénk költözni és addig már nem akarunk költözni. Amúgy meg költözésnél aktuális óraállást leolvasnánk, kezdő értékkel összevetjük meg az eddig fizetett pénzekkel és úgy el tudunk számolni a tulajjal.

2013. nov. 4. 21:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy petákot se fizess neki, amíg nem láttad a számlákat, az összes eddigit. Szerinted ha nem sumákolna, eltitkolná a számlákat? Hiába mondja fel a szerződést, tavaszig már úgyse tud kitenni.


Magadat telefonban másnak kiadni nem javasolom, bűncselekmény is lehet belőle.

2013. nov. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kiad-lak ***** válasza:

Az átalány be lett állítva egy értékre és minden hónapban az jön. Itt nincs kérdés.

Az éves korrekciós csekket meg nyilván be kell mutatnia. Nem kívánságműsor, hogy bemondásra fizess.

2013. nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, az éves korrekciós csekket SEM láttam még sohasem. Illetve a korrekció mindig ráfizetésről szólt, amit óraállás alapján kiszámoltunk és sajnos reális volt, ezért nem akadékoskodtam annyira, hogy küldje az elszámoló csekket. De most viszont óraállásunk alapján visszajárna pénz, de a tulaj teljesen link és idióta.


Egyébként nem hívtam fel az elműt, másnak kiadni magam - ráadásul hangfelvétel is készül - talán mégsem olyan jó ötlet.

2013. nov. 8. 12:32
 8/8 anonim ***** válasza:

A szabályos és tiszta eljárás a bérlő nevére történő átírás.

Ilyenkor az átadás időpontjában elszámoló számla készül. Az előtte történt dolgokért a tulaj, az utána történt dolgokért a bérlő felel.

2014. febr. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!