Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Végelszámolás alatt álló...

Végelszámolás alatt álló cégbe hogy lehet bejelenteni munkavállalót?

Figyelt kérdés

A munkaszerződésen szereplő cégnek azonnal utánanéztem, és kiderült, hogy az APEH tavaly végelszámolást rendelt el.

A cég (névleges) képviselője írta alá a szerződést, amit tudtommal már meg sem tehetne.

Létezik ilyen?

Érvényes egyáltalán az ilyen munkaszerződés?

(Mielőtt valaki okos lenne: természetesen hétfőn bejelentem a felmondásom.)



2013. okt. 31. 10:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha végelszámolás, akkor igen. A végelszámolás ideje alatt a társaság a tevékenységét változatlanul folytathatja, tehát bevételt produkálhat, és bármilyen költséget elszámolhat. A bejelentett végelszámoló az ezzel kapcsolatos ügyeket, könyvelés, bevallások stb. stb. intézi.


Ha felszámolás vagy csődeljárás, vagy valami hasonló indult a cég ellen, azt nem tudom, de hogy a végelszámolás nem tartozik ebbe a szigorított kategóriába, az biztos!!!!

2013. okt. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!